fot. Tomasz N.

Tragiczny początek wakacji na jeziorach w naszym regionie. Dopiero co rozpoczęły się wakacje, a już 6 osób poniosło śmierć w akwenach wodnych Warmii i Mazur.

W sobotę około godziny 14:00 doszło do tragicznego wypadku na wodzie w Miłomłynie – dwie osoby zginęły na miejscu,a trzy z poważnymi poparzeniami trafiły do szpitala, więcej szczegółów TUTAJ.

To nie jedyne tragiczne zdarzenie, do którego doszło podczas pierwszych dni wakacji. Cztery osoby utonęły.  Dwie osoby utonęły na jeziorze Bełdany w okolicach Rucianego–Nidy powiecie piskim.

W nocy z piątku na sobotę 30-letni mieszkaniec Orzysza, który pracował w ośrodku wypoczynkowym, po godzinie 3:00 postanowił się wykąpać. Z relacji świadków wynika, że wszedł do wody w ubraniu. Zanurkował pod stojącą łodzią żaglową i już nie wypłynął – mówi sierż. Markowski.

Mężczyznę próbowano jeszcze uratować, podjęto reanimację, jednak przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

W tym samym akwenie doszło do drugiego utonięcia. 56-letni mieszkaniec Ostrowowi Mazowieckiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 56-letni mężczyzna wyszedł z łodzi żaglowej, aby sobie popływać w jeziorze. Po przepłynięciu około 150 metrów zanurzył się i już nie wypłynął. Zauważyli go turyści płynący inną żaglówką. Wobec tego mężczyzny również podjęto próbę reanimacji, niestety mężczyzna zmarł.

W innym akwenie – jezioro Dybowo (powiat ełcki) doszło do nieszczęśliwego zdarzenia z nurkiem. 55-letni mężczyzna wybrał się na samotne nurkowanie. Po upływie niespełna dwóch godzin od momentu, kiedy był widziany po raz ostatni na brzegu, został zauważony przez osobę pływającą wpław pod powierzchnią wody. Mężczyzna się nie ruszał i został wyciągnięty na brzeg przez świadków. Mimo podjętej akcji ratunkowej, która trwała około godziny, mężczyzny nie udało się uratować.

Do kolejnego utonięcia doszło w jeziorze Skiertąg. Policjanci z Morąga w powiecie ostródzkim ustalają tożsamość i wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny, a jego ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone prosektorium.

  • Tragiczny początek wakacji na jeziorach w naszym regionie
  • Już 6 osób poniosło śmierć w akwenach wodnych Warmii i Mazur

Źródło : Onet/Express Elblag

Komentarze