Rozpoczynamy Dni Elbląga, dziś pierwsze koncerty!

Rozpoczynamy Dni Elbląga, dziś pierwsze koncerty! Moc atrakcji dla mieszkańców, dziś rozpoczynamy wielkie koncertowanie, które potrwa do niedzieli, zobaczcie, kto między innymi dziś wystąpi na Wyspie Spichrzów!

Dziś zabawa rozpocznie się o 16:30 w rytmach muzyki Rafała Brzozowskiego, następnie zagrają zespół VIDEO i grupa Liber & Mateusz Ziółko & Aleksandra Nizio. Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie obchodzący 25- lecie zespół Varius Manx z Kasią Stankiewicz.

W sobotę już od godziny 15.30 na scenie wystąpią miejscowe zespoły związane z rozwojem kultury i sztuki w Elblągu. Potem scena należeć będzie do Jamala, Happysad. Finałowy koncert należeć będzie do Maryli Rodowicz. Zakończeniem sobotniego wieczoru koncertowego będzie pokaz sztucznych ogni. Zaraz po pokazie zapraszamy na nocne party z duetem KALWI & REMI.

Niedzielne obchody Dni Elbląga zostaną przeniesione na Plac Katedralny, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pt. „W krainie Barona Cygańskiego”. Z elbląskimi muzykami zagrają goście specjalni w tym światowej sławy śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska oraz wirtuoz skrzypiec Roby Lakatos.

– „Od trzech lat Elbląska Orkiestra Kameralna włącza się w organizację Dni Elbląga. W tym roku zaprezentujemy Państwu koncert, który zagraliśmy już w Warszawie podczas otwarcia Roku Kultury Węgierskiej. Muzyka i tańce świata oczywiście z dużym akcentem na muzykę węgierską.

Usłyszeć będzie można niezapomniane czardasze i tanga. Artyści wykonają m.in. utwory z operetek „Hrabina Mariza”, „Baron Cygańśki”, „Księżniczka Czardasza”, znakomite utwory Piazzolli, Bocka czy Montiego. Więc już dziś serdecznie zapraszam. Tradycyjnie sponsorem tego koncertu jest firma Meble Wójcik”– podkreślała Bożena Sielewicz dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

Dziś rozpoczynamy koncertowanie, na rozgrzewkę prezentujemy single artystów, którzy dziś wystąpią w Elblągu:

Rafał Brzozowski

Video

Liber & Mateusz Ziółko

Varius Manx

  • Rozpoczynamy Dni Elbląga, dziś pierwsze koncerty!
  • Dziś wystąpi między innymi Rafał Brzozowski i Varius Manx

Komentarze