fot. archiwum

Gwałt na Starym Mieście w Elblągu. Do zdarzenia miało dojść w nocy, z wtorku na środę. Sprawca jest poszukiwany. Policja nie udziela żadnych informacji w tej sprawie.

O zdarzeniu informują nas Czytelnicy, którzy twierdzą, że policjanci kryminalni prowadzą liczne czynności na Starym Mieście w Elblągu, mające na celu doprowadzić do sprawcy, który miał dokonać napaści seksualnej na elblążance.

Jak czytamy w listach nadesłanych na naszą skrzynkę zgłoszeniową: „w nocy z wtorku na środę w okolicy West Side na Starym Mieście zgwałcono dziewczynę. Miała wracać sama. Z tego co nam wiadomo, policjanci najprawdopodobniej ustalili sprawcę, którego wizerunek zarejestrował monitoring jednej z firm. Nie wiemy jednak czy zatrzymano mężczyznę. Warto abyście o tym napisali, aby przestrzec innych. Szczególnie dlatego, że zaczynają się Dni Elbląga.

Policja nie udziela żadnych informacji w tej sprawie. Nieoficjalnie udało nam się jednak potwierdzić, że Komenda Miejska Policji w Elblągu przyjęła zgłoszenie o gwałcie, a policjanci kryminalni prowadzą w tej sprawie intensywne czynności. O tym z kolei informują nas także właściciele pubów na Starym Mieście, do których kryminalni dotarli. Wiemy, że zabezpieczono nagrania z monitoringów i rozpytywano właścicieli lokali. Jedna z osób poinformowała nas, że sprawcę udało się ustalić, ale Express dowiaduje się również nieoficjalnie, że mężczyzna nadal jest poszukiwany.

– Nie udzielamy żadnych informacji w tej sprawie. – mówi nam podkomisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. – Przy tego typu sprawach, które są wyjątkowo delikatne, policja chroni ofiary przed tzw. wtórną wiktymizacją. Chodzi o to aby ofiara przestępstwa, nie przeżywała po raz drugi całej sytuacji, np. po nagłośnieniu szczegółów zdarzenia w mediach. Dlatego żadnych informacji w takich sprawach nie udzielamy. – zaznacza Nowacki.

express-w-twojej-sprawie

  • Gwałt na Starym Mieście w Elblągu
  • Do zdarzenia miało dojść w nocy z wtorku na środę
  • Sprawca jest poszukiwany przez policję

Komentarze