Prezydent Wróblewski nie otrzymał absolutorium!

Prezydent Wróblewski nie otrzymał absolutorium! Przedterminowe wybory? W dniu dzisiejszym na sesji Rady Miasta, radni nie udzielili prezydentowi Elbląga absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2015. To gra na przedterminowe wybory?

Cała działalność prezydenta skutkuje na finansach miasta. Przykładem jest restrukturyzacja Urzędu Miejskiego, gdzie trzeba było wypłacać odszkodowania pracownikom, których sąd przywracał do pracy, kwestia inwestycji i innych jeszcze spraw – tłumaczył Marek Pryszak, radny PiS.

Opinia, jaką wystawiło RIO oraz Komisja Rewizyjna nie była dla radnych wiążąca, z czego skorzystali przedstawiciele PiS. – Każdy radny, jak w demokratycznym państwie, w samorządzie może głosować według swojego uznania, swojej wiedzy i tak też tu się stało – dodał Marek Pruszak.

Poseł Jerzy Wilk pogratulował decyzji i na swoim facebooku napisał:

„Po raz pierwszy w historii elbląskiego samorzadu Prezydent nie uzyskał absolutorium. 12 radnych głosowało za jego udzieleniem , 9 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu. Gratuluję Radnym Prawa i Sprawiedliwości jedności i wspólnego głosu w tej sprawie.”

Czy dzisiejszy krok PiS, to krok w stronę przedterminowych wyborów? Coraz częściej pojawiają się głosy o specjalnej ustawie, która skróci kadencje samorządowcom i pozwoli PiSowi rozpisać wcześniejsze wybory. jeśli tak, to można wkrótce się spodziewać coraz większych ataków na prezydenta Elbląga ze strony Prawa i Sprawiedliwości, choć nie tylko, bo i Platforma Obywatelska ostatnimi czasy dystansuje się od prezydenta Witolda Wróblewskiego, czy jest to element jakiejś głębszej gry? Z pewnością wkrótce się dowiemy.

  • Prezydent Wróblewski nie otrzymał absolutorium! Przedterminowe wybory?
  • PiS skróci kadencje samorządowcom?

Komentarze