500 zł na dziecko w naszym regionie w liczbach

500 zł na dziecko w naszym regionie w liczbach. Program Rodzina 500 plus w naszym regionie działa i jak poinformował wojewoda pieniędzy na program nie zabraknie. Przyjrzyjmy się jak wygląda program w liczbach.

Pieniądze na program Rodzina 500 plus są zabezpieczone. Ich kwota wynosi 670 milionów złotych, do tej pory samorządom przekazano 233 miliony złotych.

Samorządy wypłaciły rodzinom ponad 130 milionów złotych. Najwyższe świadczenia rodzinom wypłacono w Iławie i Nowym Mieście Lubawskim, między innymi w tych miejscowościach największą kwotę dostały rodziny, które posiadają osiem a nawet dziewięć dzieci.

Wojewoda Artur Chojecki poinformował, że blisko 90% uprawnionych złożyło wnioski o wypłatę świadczenia, z czego 16% drogą elektroniczną. Z danych urzędu wojewódzkiego w Olsztynie wynika, że niektóre gminy rozpoznały już wszystkie złożone do nich wnioski, nie wiadomo natomiast, czy w tych gminach dokonano już wypłat wszystkich przyznanych świadczeń.

Oto gminy, które rozpoznały wszystkie wnioski: Dubeninki, Miłomłyn, Pieniężno, Płoskinia, Rozogi, gmina Szczytno, Świątki, Świętajno, Kiwity, Janowiec Kościelny, Wilczęta, Wydminy, Milejewo, Górowo Iławeckie, Kisielice i Działdowo. Tym gminom w sposób szczególny wojewoda podziękował.

Przy programie Rodzina 500 plus pracuje 404 urzędników, z czego połowa jest finansowana z pieniędzy na obsługę tego programu.

  • 500 zł na dziecko w naszym regionie w liczbach
  • Pieniądze na program Rodzina 500 plus są zabezpieczone. Ich kwota wynosi 670 milionów
  • Do tej pory samorządom przekazano 233 miliony złotych
  • Samorządy wypłaciły rodzinom ponad 130 milionów złotych
  • Przy programie Rodzina 500 plus pracuje 404 urzędników

Komentarze