przejazd kolejowy na Lotniczej będzie zupełnie zamknięty - fot. Express Elblag

Ważna informacja dla mieszkańców Zatorza w Elblągu. W czwartek, czyli jutro (23.06.2016 roku) przejazd kolejowy na Lotniczej będzie zupełnie zamknięty! O powodzie zamknięcia przejazdu poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

„PKP PLK S.A oddział w Olsztynie poinformował, że 23 czerwca (czwartek) w godz. 8-14 przejazd kolejowy na ul. Lotniczej będzie nieczynny. Powodem zamknięcia są prace drogowe, które prowadzone będą na przejeździe.” – poinformowało Biuro Prasowe Urzędu Miasta w Elblągu.

Jak zauważają mieszkańcy Zatorza, nie dość, że aby dojechać do centrum miasta, zmuszeni są wielokrotnie stać na przejeździe kolejowym i czekać aż przejedzie pociąg, to teraz w czwartek, w ogóle zablokowany zostanie dojazd drogą, z której głównie korzystają. „Przecież takie prace powinno wykonywać się w weekend albo nocą, a nie w ciągu dnia.” – mówi nam jeden z mieszkańców, z którym rozmawialiśmy przed zamkniętym przejazdem kolejowym na ulicy Lotniczej.

Inny z kierowców dodaje, że zamknięcie przejazdu akurat w tych godzinach, kłopotliwe być nie powinno. „Większość z mieszkańców zaczyna pracę rano, a kończy po 15. Choć faktycznie, nawet moich wielu sąsiadów dojeżdża do pracy na godzinę 10. Pozostaje kwestia ruchu samochodów z zaopatrzeniem i autobusów. Przez tych 6 godzin łatwo nie będzie.” – mówił nam kierowca z Elbląga, mieszkaniec ulicy Skrzydlatej.

Na ważną kwestię uwagę zwrócił kolejny mieszkaniec Zatorza. „Nie dość, że żyjemy odizolowani od Elbląga, a kłopoty z dojazdem mają tu karetki i służby ratunkowe, to jeszcze akurat w tej części miasta znajduje się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć jak w większości jeżdżą kursanci i jak skutecznie blokują ruch. Po Zatorzu jeżdżą elki z całego terenu, z którego zdawany jest w Elblągu egzamin na prawo jazdy. Każdy przecież musi zobaczyć możliwe trasy wyjazdu z WORD w czasie egzaminu. To jest masakra – mówię wam.” – żalił się nasz rozmówca.

Tak czy inaczej, przejazd na Lotniczej w czwartek od 8 do 14 będzie wyłączony z ruchu. W tych godzinach kursy też zmienią autobusy. Elblążanom życzymy mimo wszystko spokojnego dnia „za kółkiem”.

  • przejazd kolejowy na Lotniczej będzie zupełnie zamknięty –
  • mieszkańcy Elbląga o życiu na Zatorzu
  • rozmawialiśmy z zatorzanami o zamknięciu przejazdu kolejowego
  • przejazd kolejowy będzie zamknięty
  • utrudnienia w ruchu
  • życie na Zatorzu łatwe nie jest

Komentarze