Pożar hali w Elblągu gasili do późnej nocy - zobacz film z drona.

Pożar hali w Elblągu gasili do późnej nocy – zobacz film z drona. Express Elbląg przyglądał się niemal do końca działaniom strażaków w miejscu gdzie doszło do pożaru.

O pożarze w hali na Grunwaldzkiej w Elblągu zaalarmowano strażaków wczoraj w godzinach popołudniowych. Na miejsce – celem ugaszenia ognia skierowano kilka jednostek i wozów bojowych. Pożar gaszono z hydraulicznych podnośników, jak również z ziemi. Ogień jednak nie dawał za wygraną i ciągle pojawiał w nowych miejscach – tak w dachu, jak we wnętrzu potężnej hali. Wszystkie działania strażacy zakończyli około 1 w nocy.

Obiekt, w którym doszło do pożaru mieści się na terenie byłego Zamechu, w okolicy znajdują się duże sklepy, hurtownie i magazyny. Między innymi DDD i market Mrówka. Na miejscu od godzin popołudniowych działania prowadziło kilka zastępów strażaków. Żywioł jednak nie dawał za wygraną i ratownikom przez wiele godzin nie udawało się go wyeliminować. Działania strażaków utrudniał silnie wiejący wiatr.

Hala, która spłonęła nie była typowym pustostanem, bez przeznaczenia. Właściciel obiektu stosunkowo nie tak dawno zainwestował w nowy dach. Cała hala pokryta została nowym zadaszeniem i przeznaczona na wynajem. Niestety ogień strawił znaczącą część obiektu i straty są bardzo duże. Spłonęła znaczna część dachu, a wewnątrz ogień zniszczył wszystko co tylko mógł. Ostatecznie strażacy zagrożenie wyeliminowali przed północą, ale działania zakończyli dopiero dziś – 21 czerwca 2016 roku około godziny 1 w nocy. Po sprawdzeniu hali specjalną kamerą termowizyjną, zamieszczoną na ogromnym podnośniku, stwierdzono, że ogień udało się opanować i dogasić. Ciężką pracę ratownicy mogli zakończyć

Niestety strażacy nie byli w stanie nam powiedzieć, co było przyczyną powstania pożaru. Nie można wykluczyć, że obiekt został celowo podpalony albo ktoś nieświadomie zaprószył w nim ogień. Szczegóły będą znane po dochodzeniu, które policja prowadzić będzie wspólnie ze specjalistami z Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

Podczas ostatnich dwóch godzin działań strażaków, przyglądaliśmy się całej akcji z góry. Relacja w naszym 3-minutowym filmie.

Ogień nie dał za wygraną – pojawił się ponownie

O wczorajszym pożarze hali dowiedzieliśmy się od naszych Czytelników, którzy na kontakt@expresselblag.pl przesyłali filmy i zdjęcia. Choć policja informowała wczoraj, że hala w której doszło do pożaru to pustostan, dziś wiemy, że właściciel chciał budynek wydzierżawić. Elblążanie informowali nas także, że to nie pierwszy ogień w tym budynku. Około dwóch tygodni temu, w obiekcie, również pojawił się ogień ale wówczas udało się go szybko opanować. Wczoraj ogień był dużo większy i nie dawał za wygraną.

Gdy udaliśmy się na miejsce pożaru kilkanaście minut po jego zgłoszeniu strażakom – ratownicy słusznie przewidywali w rozmowie z nami, że akcja gaśnicza nie będzie łatwa. Jak mówili nam strażacy – mimo intensywnie padającego deszczu, akcja będzie trudna przez silny wiatr.

Do późnych godzin, na miejsce ciągle docierały kolejne jednostki straży pożarnej. O pożarze na bieżąco informowali nas Czytelnicy, wysyłając zdjęcia i filmy.

Pożar widoczny z ulicy Lotniczej. Zdjęcia nadesłał Jakub

Gdy udaliśmy się na miejsce pożaru kilkanaście minut po jego zgłoszeniu strażakom – ratownicy słusznie przewidywali w rozmowie z nami, że akcja gaśnicza nie będzie łatwa. Jak mówili nam strażacy – mimo intensywnie padającego deszczu, akcja będzie trudna przez silny wiatr.

Do późnych godzin, na miejsce ciągle docierały kolejne jednostki straży pożarnej. O pożarze na bieżąco informowali nas Czytelnicy, wysyłając zdjęcia i filmy.

Obok płonącej hali był Mateusz, kolejny nasz Czytelnik, który przesłał nam fotorelację. Zdjęcia Mateusza wykonane było z miejsca, w którym działania gaśnicze w godzinach popołudniowych prowadzili strażacy.

Inni internauci wysyłali nam zdjęcia i filmy – wszystkie publikowaliśmy na bieżąco wczoraj, a obejrzeć możecie je KLIKAJĄC TUTAJ.


[TS_VCSC_Icon_Font icon = „ts-super-arrow-circle-prawo” size = „20” animacja = „ts-nieskończona-css-flash” color = „# ff0000”] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informacje W.
Przez formularz na Stronie –
klikając here

Lub na e-mail:  kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon = „ts-super-arrow-circle-prawo” size = „20” animacja = „ts-nieskończona-css-flash” color = „# ff0000”] Informuj nas cala dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w Roku wysyłając SMS, MMS LUB telefonując:  +48668054444


  • Pożar hali widziany z drona
  • Akcja gaśnicza widoczna z drona
  • Z pożarem hali walczyli do nocy 
  • Pożar hali w Elblągu gasili do późnej nocy – zobacz film z drona
  • Spłonęła hala na Grunwaldzkiej.
  • Spłonęła hala byłego Zamechu
  • Pożar hali na Grunwaldzkiej 2
  • Na miejscu z ogniem walczyło kilka zastępów strażaków 

Komentarze