Elbląg otrzymał dotację, zobacz co powstanie fot.elblag.ue

Elbląg otrzymał dotację, zobacz co powstanie. To pierwsza podpisana umowa w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020 z programu Innowacyjna Gospodarka. To efekt dobrej współpracy samorządu i uczelni. Nasz wniosek uzyskał najwięcej punktów – powiedział prezydent Elbląga Witold Wróblewski

W Elblągu powstanie ponad 20 nowych lokali dla małych i średnich przedsiębiorców. Inicjatywa ma pomóc młodym biznesmenom na rozwinięcie skrzydeł na rynku.

„Startup House”to nowy projekt, który polegać będzie na pomocy młodym przedsiębiorcom, rozpoczynającym swoją przygodę w biznesie. To wspólny projekt przygotowany przez Miasto we współpracy z elbląską PWSZ i Elbląskim Parkiem Technologicznym.

Projekt skierowany jest do dwudziestu małych i średnich przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku nie dłużej niż 3 lata. W ramach projektu przewiduje się wsparcie inwestycyjne w postaci adaptacji pomieszczeń w budynku PWSZ, przy ul. Zacisze 12, gdzie udostępnionych zostanie 15 lokali.

Pozostałe lokale dla 5 inkubowanych przedsiębiorstw udostępnione będą w budynku EPT. Wszystkie przedsiębiorstwa biorące udział w realizacji projektu otrzymają podstawowe usługi inkubacji tj. dostęp do 20 wyposażonych pomieszczeń biurowych, ICT, usługi związane z promocją, szkolenia – udział w warsztatach.

Całkowita wartość projektu wyniesie niemal milion złotych z czego niemal 850 tysięcy zł to kwota dofinansowania. Resztę sfinansuje miasto raz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

  • Elbląg otrzymał dotację, zobacz co powstanie
  • W Elblągu powstanie ponad 20 nowych lokali dla małych i średnich przedsiębiorców

Komentarze