Czołówka dwóch Passatów - Express Elblag

Czołówka dwóch passatów. Jeden kierowca w szpitalu, a drugim okazał się nastolatek bez uprawnień, który jechał ze swoim 51-letnim ojcem. Do tego wypadku doszło przed godziną 7 rano na drodze Zwierzno – Gronowo Elbląskie. Uczestnicy wypadku, z jednego z volkswagenów próbowali przechytrzyć policjantów…

Z wstępnych ustaleń policji na miejscu zderzenia pojazdów wynikało, że 36-letni kierowca zielonego volkswagena, nie zastosował się do znaku ograniczenia prędkości 40 km/h, jechał zdecydowanie za szybko, od strony miejscowości Różany w kierunku Zwierzna. Na łuku drogi kierowca miał zacząć hamować, jednak wzniesienie podbiło jego samochód i zderzyło się czołowo z drugim Passatem. 51-letni kierowca drugiego samochodu, miał jechać prawidłowo i jechał, ale jest jedno „ale” – na pewno nie ma 51-lat. Pewne jest tylko, że obaj kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia pracowała policja oraz straż pożarna. Jednego z rannych kierowców przewieziono do szpitala w Elblągu. Najprawdopodobniej ma złamany obojczyk, jechał bez zapiętych pasów.

Gdy policjanci zbierali na miejscu zdarzenia informacje o tym jak doszło do wypadku, 51-letni mężczyzna twierdził, że kierował jednym z volkswagenów. Podróżował wraz z 17-letnim synem. Mimo pojawiających się wątpliwości po zeznaniach świadków którzy widzieli wypadek, 51-letni mężczyzna kilkukrotnie potwierdzał, że to on kierował autem. Okazało się jednak inaczej. Passatem kierował syn 51-latka – nastolatek bez uprawnień. To ojciec pozwolił mu wsiąść za kierownicę. I to ojciec poniesie za to odpowiedzialność karną.

51-letni ojciec, kierownicę swojego auta oddaje 17-latkowi. Gdyby doszło do większej tragedii i skutek wypadku okazałby się dla innych uczestników np. trwałym kalectwem czy śmiercią, to nie ojciec tego nastolatka poniósłby największą odpowiedzialność. Nastolatek, w ułamku sekundy zniszczyłby swoje całe życie. Wszystko przez głupotę ojca, która pozwoliła aby za kierownicą auta usiadł nie tylko nastolatek bez uprawnień, a przede wszystkim jego syn.

Policjanci zapewniają, że sprawa nie zakończy się na mandacie karnym, a trafi do prokuratury.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie –
klikając tutaj

lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

  • Czołówka dwóch passatów, kierowca w szpitalu
  • Czołówka na drodze Zwierzeńskie Pole – Zwierzno

Komentarze