Dziś znowu potężne burze i wiatry, ostrzeżenie pogodowe trwa! W piątek ostrzegaliśmy Was przed intensywnymi deszczami oraz burzami, wtedy IMiGW wydał alert drugiego stopnia. Dziś alert został podtrzymany

Dramatyczne wydarzenia w piątek spowodowane nawałnicami, które przechodziły przez Polskę, miały miejsce niemal w całym kraju. Na chwilę obecną wiadomo, że w skali kraju nawałnice spowodowały śmierć czterech osób. Jedna z ofiar to elblążanka. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego województwa alert drugiego stopnia zagrożenia:

Województwo warmińsko-mazurskie: Ostrzeżenie obowiązuje dziś w godzinach 08-21. Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie może wystąpić grad.

Straż ostrzega: znów możliwe gwałtowne burze

Państwowa straż pożarna także ostrzega przed burzami i nawałnicami, jakie mogą wystąpić dziś w Polsce. Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Paweł Frątczak, informuje, że prędkość wiatru w zagrożonych rejonach dochodzić dziś może nawet do 100 kilometrów na godzinę.

Frątczak podsumował też pracowity dla strażaków miniony weekend. Od piątku służby ratownicze interweniowały prawie 14 tysięcy razy. Najwięcej pracy przy usuwaniu szkód strażacy mieli na terenach województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i śląskiego. Tylko w Mazowieckiem straż pożarna interweniowała ponad 3700 razy.

Według danych Państwowej Straży, w wyniku nawałnic cztery osoby poniosły śmierć, a 35 – w tym dziewięciu strażaków – zostało rannych.

  • Dziś znowu potężne burze i wiatry
  • Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h
  • Straż ostrzega: znów możliwe gwałtowne burze

 

Komentarze