Widowiskowe zawody jeździeckie i zwierzęta, które naprawdę czują, że człowiek je kocha. Końskie Zdrowie na filmie z lotu ptaka.

To wydawać się może niezwykle, ale konie potrafią również okazywać uczucia ludziom, i to dość nietypowo. Sami tego doświadczyliśmy, gdy w stajni, która znajduje się na terenie Fundacji Końskie Zdrowie w Elblągu, poznawaliśmy wszystkich tamtejszych mieszkańców. Konie skradły nasze serca…

Bella – miłość od pierwszego spotkania

Staraliśmy się poznać wszystkich tamtejszych mieszkańców. Nasze serca skradła jednak Bella, gdy tylko weszliśmy do stajni. To młoda klacz, która gdy tylko człowiek wchodzi do stajni, wita go z pierwszego boksu, prosząc o to różnymi gestami, aby tylko zatrzymać się na chwilę właśnie przy niej, i aby pogłaskać…  Gdy tylko okażesz jej serdeczność, natychmiast zobaczysz wdzięczność – np. położy głowę na twoim ramieniu i delikatne muskać cię będzie grzywą. Natomiast gdy postanowisz ty przytulić się do tej klaczy, ona ruchem swojej dużej głowy wskaże ci, że bardzo jej się to podoba. Warto więc wybrać się do Fundacji Końskie Zdrowie aby przekonać się na własnej skórze, że koń to zwierzę niezwykłe.

Takie właśnie doświadczenia podczas pobytu w stajni w Końskim Zdrowiu, szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej okazji poznać koni z bliska, mogą wpłynąć na dalsze życie. Nam konie skradły serca. Naszym dzieciom także. Tak jak skradły serca wszystkim tym ludziom, którzy na przełomie wielu ostatnich lat, przyszli kiedyś w to miejsce. Czasem z przypadku, często przez małe dzieci aby pokazać im konie, a często też z głosu serca i z miłości do tych zwierząt. Przyszli i zostali. Konie bezgranicznie pokochali, a stajnia stała się ich drugim domem. Gotowi są zrobić dla koni wszystko.

Podczas sobotnich zawodów w Końskim Zdrowiu, pojawili się też znani aktorzy. Marek Siudym przyjechał do Elbląga z synem. O miłości do koni aktora wiedzą chyba wszyscy. Nastoletni syn aktora – Tadeusz Marek Siudym – kocha konie nie mniej niż tata. Oddałby im wszystko. Jeździ z ojcem po całej Polsce – wszędzie tam gdzie odbywają się zawody jeździeckie. 18-latek chce studiować weterynarię, właśnie przez miłość do koni.

Widowiskowe zawody jeździeckie

W minioną sobotę na terenie Fundacji Końskie Zdrowie w Elblągu, odbywały się zawody jeździeckie, w skokach przez przeszkody. Kto choć raz był i oglądał na żywo takie wydarzenie, zapewne potwierdzi, że to niezwykłe widowisko. Tereny na których mieści się Fundacja Końskie Zdrowie w Elblągu i odbywające się tam zawody, warto zobaczyć. Kto nie był, może obejrzeć na naszym filmie. Kolejne rywalizacja już wkrótce, a wówczas warto pójść na ulicę Okólnik 4 w Elbląga z całą rodziną. Zobaczcie film.

FUNDACJA KOŃSKIE ZDROWIE NA FACEBOOKU – KLIKNIJ, POLUB, BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

  • Widowiskowe zawody jeździeckie i zwierzęta które czują że człowiek je kocha.
  • Końskie Zdrowie na filmie z lotu ptaka.

Komentarze