Zdjęcia nadesłane przez Czytelników

Skutki nawałnicy w Elblągu i naszym województwie są tragiczne. Śmierć kobiety, którą porwał nurt na ogół spokojnej rzeczki Babica, połamane drzewa, samochody pod wodą, a także liczne zdarzenia drogowe. To wszystko wydarzyło się w piątek i zaledwie kilka godzin.

Dramatyczne wydarzenia w piątek spowodowane nawałnicami, które przechodziły przez Polskę, miały miejsce niemal w całym kraju. Na chwilę obecną wiadomo, że w skali kraju nawałnice spowodowały śmierć czterech osób. Jedna z ofiar to elblążanka. Wichury i ulewy spowodowały też podtopienia i utrudnienia w komunikacji miejskiej oraz na kolei. Strażacy w Polsce interweniowali już ponad trzy tysiące razy, a sytuacja pogodowa nadal jest niebezpieczna.

Elbląg po nawałnicy

W Elblągu nurt wezbranej rzeki Babica porwał przechodzącą przez kładkę kobietę – mimo, że udało się ją wyciągnąć z wody – zmarła. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj. Podtopionych zostało kilka ulic w Elblągu. Pani Grażyna zrobiła zdjęcie podtopionego samochodu na jednej z posesji przy ulicy Kosynierów Gdyńskich. Woda sięgała niemal do szyb zaparkowanego auta. Podobnie było przy ulicy Słonecznej. Podtopiona została także ulica Słowackiego. Fotkę z delikatnym fotomontażem podesłał nam Cezary. Na Zawadzie wiatr łamał drzewa. Powalone drzewo na ulicy Kasprzaka sfotografowała Pani Ewa i wysłała nam zdjęcia. Jeżeli macie podobne zdjęcia – wyślijcie nam.

Informacje wysyłać możecie całodobowo. Liczymy na Was i czekamy na filmy, zdjęcia i zgłoszenia. Przesyłać je można poprzez „Szybki Kontakt” z nami lub e-mailem na kontakt@expresselblag.pl. Nasz numer alarmowy również jest czynny całą dobę. Dzwonić możecie do naszej redakcji wybierając nr tel.+48.668 054 444.

Nawałnica na Warmii i Mazurach

W Olsztynie organizatorzy turnieju siatkówki plażowej Grand Slam Olsztyn 2016 przerwali mecze. Jak donoszą lokalne media, niewykluczona jest ewakuacja plaży miejskiej.

W Niechłoninie (okolice Działdowa woj. warmińsko-mazurskie) wiatr przewrócił ścianę szczytową budynku gospodarczego w budowie. Zginął jeden z pracowników. Silna ulewa zalała już Nowe Miasto Lubawskie I Elbląg, w Lubawie i Nidzicy wiatr powalił drzewa.

Do godz. 16. warmińsko-mazurscy strażacy interweniowali 160 razy, w okolicach Elbląga wyłączonych jest 7 stacji transformatorowych.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ostrzeżenie dla Warmii i Mazur. Nad naszym regionem mogą wystąpić silne burze z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru od 80 km/h do 90 km/h, a lokalnie nawet do 110 km/h. Możliwe są opady gradu do 3 cm. – Lokalnie mogą wystąpić trąby powietrzne – informuje Karolina Kierklo z IMGW-PIB w Białymstoku. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 10 do godz. 2 w nocy. Sytuacja pogodowa zmienia się bardzo szybko i na chwilę obecną nie wiadomo co przyniesie sobota.

  • Skutki nawałnicy w Elblągu i naszym województwie są tragiczne.
  • Śmierć kobiety porwanej przez nurt rzeki Babica
  • Połamane drzewa
  • Samochody pod wodą

Komentarze