Znęcał się nad rodziną - nocami grał na akordeonie i zakręcał wodę

Znęcał się nad rodziną – nocami grał na akordeonie i zakręcał wodę. Zakłócanie spoczynku bliskim i złośliwości 62-latka względem żony, córek i syna to tylko część czynów, które zarzuca mężczyźnie prokurator.

Podejrzany miał także stosować przemoc fizyczną wobec żony, grozić najbliższym śmiercią i spaleniem domu. Znęcał się nad rodziną – nocami grał na akordeonie i zakręcał wodę. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Rano 13 czerwca br. policjanci zatrzymali 62-latka w jednej z podelbląskich miejscowości. Z prośbą o pomoc dzwonili najbliżsi. Nie potrafili poradzić sobie z ciągle pijanym mężem i ojcem. Mężczyzna najpierw trafił do policyjnej celi, a jak wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

62-latek miał się awanturować, rzucać różnymi przedmiotami w domowników, grozić im śmiercią, spaleniem domu i co najgorsze stosować wobec żony przemoc fizyczną. Prokurator zarzuca mu znęcanie, które miało polegać na tym, że wykręcał żonie ręce, szarpał za ubranie i popychał.

Według pokrzywdzonych nie była to sytuacja incydentalna. Część z tych zarzutów to także typowy stalking. Podejrzany mężczyzna miał także grać nocami na akordeonie i złośliwie zakręcać główny zawór wody. Wszystko po to by uprzykrzyć życie bliskim. Wczoraj (15 czerwca) sąd zadecydował, że go aresztuje.

Zatrzymany 62-latek najbliższe dwa miesiące spędzi za kratkami, gdzie będzie mógł przemyśleć swoje zachowanie. Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara do 5 lat więzienia.

  • Znęcał się nad rodziną – nocami grał na akordeonie i zakręcał wodę
  • Znęcał się nad rodziną – nocami grał na akordeonie i zakręcał wodę
  • Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Komentarze