Media Markt w Elblągu wychodzi z fenomenalną inicjatywą do osób starszych. Nauczą rodziców i dziadków nowych technologii. Zajęcia będą bezpłatne.

Co dla młodych wydaje się banalne, dla osób starszych niekoniecznie. Zapewne często Twoi rodzice i dziadkowie proszą Cię o radę i pomoc w obsłudze urządzeń elektronicznych, czy podczas korzystania z komputera i zainstalowanych w nim aplikacji. Aby ułatwić życie w XXI wieku osobom starszym, Media Markt w Elblągu wpadł na pomysł by zorganizować specjalne zajęcia. Warto wysłać na darmowe szkolenie rodziców i dziadków.

– Zajęcia ruszają 28 i 29 czerwca w Elblągu. Odbywać się będą każdego dnia w godzinach od 10-12 i od 13-15. Prowadzone będą na terenie hali sprzedażowej Media Markt w Elblągu przez naszych pracowników. – informują przedstawiciele marketu w Elblągu. – Podczas zajęć osoby starsze będą mogły nauczyć się obsługi komputera, a co za tym idzie wszystkich aplikacji, z których większość osób młodych korzysta każdego dnia. O tym jak korzystać z portali społecznościowej, poczty e-mail i takich aplikacji jak Skype, opowiedzą dokładnie nasi pracownicy podczas bezpłatnych zajęć, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga – dodają przedstawiciele Media Markt w Elblągu.

Podczas zajęć, specjaliści i pracownicy Media Markt krok po kroku wytłumaczą jak i co działa i w jaki sposób należy korzystać z nowoczesnych rozwiązań aby być bezpiecznym. Jednak zajęcia, to nie tylko nauka z obsługi komputera. Seniorzy będą mogli nauczyć się także korzystania ze smartfonów i tabletów, z wykorzystaniem wszystkich możliwości tych urządzeń. Podczas praktycznego, bezpłatnego szkolenia w Media Markt, pracownicy odpowiedzą osobom starszym na każde pytanie, m.in. jak działa konkretne urządzenie, jak jest zrobione, do czego służy i w jaki sposób krok po kroku skorzystać z przeróżnych możliwości i aplikacji, które zainstalowane są w urządzeniach. Takie szkolenie może okazać się strzałem w dziesiątkę dla osób, które nie radzą sobie z obsługą komputera, tabletu czy smartfona.

Nauczą rodziców i dziadków nowych technologii

Projekt przeprowadzony zostanie, na terenie hali sprzedażowej Media Markt Elbląg w godzinach 10-12 oraz 13-15 w dniach 28 i 29 czerwca 2016 roku. Do wyboru dwie tematyki:

INTERNET:

1. Przeglądarka internetowa – wyszukiwanie i dodawanie do ulubionych przydatnych stron.
2. Surfowanie po Internecie, używanie narzędzi przeglądarki.- korzystanie ze stron internetowych urzędu, przychodni lekarskich, teatrów, MPK, PKP itp.,
3. Wyszukiwarki – zasady wyszukiwania informacji.
4. Zakładanie poczty, pisanie e-maili i odpowiadanie na listy.
5. Poczta z załącznikiem, porządkowanie zasobów skrzynki e-mailowej.

6. Zakupy przez Internet – porównywanie cen, zamawianie, formy zapłaty.
7. Rozmowy telefoniczne przez Internet – instalacja i obsługa Skype
8. Rodzaje komunikacji internetowej –- komunikatory.
9. Instalowanie Skype na własnym komputerze i zakładanie profilu.
10. Zasady użytkowania i bezpieczeństwa programu.
11. Wyszukiwanie i dodawanie znajomych.
12. Korzystanie z bankowości elektronicznej czyli samodzielnie załatwię swoje sprawy finansowe nie wychodząc z domu

SMARTFONY, TELEFONY, TABLETY

Standardowe wyposażenie smartfona: Omówienie sprzętu
, Klawisze sprzętowe i gniazda
, Ekrany, 
Paski stanu i powiadamiania
, Aplikacja „Ustawienia”, Współpraca z komputerem, oraz z innymi urządzeniami zewnętrznymi, dodatkowe okablowanie, dodatkowe karty pamięci
Połączenia , kontakty, SMS-y, MMS-y i inne.

Warto skorzystać i podzielić się informacją dalej. Zapisy na darmowe szkolenie w Media Markt w Elblągu przyjmowane są na dwa sposoby: osobiście w markecie lub telefonicznie pod numerem 552220120. Gorąco polecamy!

Rynek plakat-media

  • Media Markt w Elblągu wychodzi z fenomenalną inicjatywą do osób starszych.
  • Nauczą rodziców i dziadków nowych technologii.
  • Zajęcia będą bezpłatne.

Komentarze