Lato w Formie. Co będzie się działo w Elblągu w najbliższy weekend? Na naszych łamach w każdy czwartek, przez całe lato przybliżać będziemy wydarzenia nadchodzącego weekendu. Dziś szczegóły imprez w Elblągu, które odbędą się w dniach 17-19 czerwca.

W piątek 17 czerwca spotkajmy się przed Katedrą

Tego dnia zobaczymy w akcji dzieci i młodzież ze wszystkich sekcji działających w Młodzieżowym Domu Kultury. Koncert Galowy MDK rozpocznie się na scenie przed Katedrą o godz. 18. Będzie można m. in. usłyszeć dźwięki różnych instrumentów „na żywo”, obejrzeć obrazy, jakie powstają w pracowniach plastycznych MDK, posłuchać wokalistów, zagrać w warcaby, szachy – i to tylko część atrakcji.

Sobotę zaczniemy w Końskim Zdrowiu, a zakończymy przy scenie pod Katedrą

Do Końskiego Zdrowia zapraszają Lucyna Malec i Marek Siudym
Do Końskiego Zdrowia zapraszają Lucyna Malec i Marek Siudym – KLIKNIJ ABY POZNAĆ WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW

Fundacja Końskie Zdrowie zaprasza wszystkich mieszkańców Elbląga i okolic na Towarzyskie i Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody połączone z festynem rodzinnym. Początek imprezy o godzinie 11.00 w najbliższą sobotę (18 czerwca) przy ul. Okólnik 4 w Elblągu. Oprócz zawodów w skokach przez przeszkody, organizatorzy zaplanowali całą masę atrakcji dla całych rodzin, między innymi spotkania ze znanymi aktorami (Marek Siudym, Andrzej Nejman), pokazy sprzętu służb mundurowych, prezentacja kawalerii, pokazy broni ASG, konkursy i zabawy dla dzieci. Wstęp wolny, Fundacja udostępnia parking dla samochodów.

Na imprezę zapraszają znani aktorzy, którzy pojawią się w Elblągu – Lucyna Malec i Marek Siudym. Zobacz film i poznaj wszystkie szczegóły Festynu w Końskim Zdrowiu – kliknij TUTAJ.

Scena na Placu Katedralnym w sobotę rusza dopiero o godz. 17. Na początek muzyka biesiadna (Zespół Jupiter). Dalej nieco cięższe brzmienie: od 19 zespół rockowy Waizy, a od godz. 20 rock z elementami punku i metalu w wykonaniu Ally Died z Tczewa. W ramach „Lata w formie” już od godz. 10 zapraszamy na śniadanie na trawie w Galerii EL.

Myślą przewodnią spotkania będzie wymiana: ciuchów, jedzenia czy niepotrzebnych sprzętów domowych. Jeśli zatem macie sprzęty domowe czy ubrania, które chcielibyście oddać w dobre ręce, wymienić się lub sprzedać za symboliczną kwotę to zapraszamy na Kuśnierską. Lubiących aktywny wypoczynek na pewno ucieszy lekcja zumby, którą poprowadzi Marta Demko. Oprócz tego będzie można wziąć udział w rowerowej przejażdżce z przewodnikiem tropem form przestrzennych oraz tradycyjnie już zwiedzić aktualne wystawy w Galerii EL. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych w postaci warsztatów plastycznych.

Na miłośników dwóch kółek w sobotę czeka jeszcze jedna impreza – Odjazdowy bibliotekarz. To około 20-kilometrowy rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz miłośników książki, bibliotek i rowerów. Wszystkie mole i nie mole książkowe zapraszamy!

Niedzielne szanty

W ostatnim dniu weekendu, na scenie od godz. 17 wystąpi Marek Józefów z koncertem szant, a w godz. 18 – 20 Zespół ONI (muzyka biesiadna).

  • Lato w Formie.
  • Co będzie się działo w Elblągu w najbliższy weekend?
  • Wydarzenia nadchodzącego weekendu.
  • Szczegóły imprez w Elblągu które odbędą się w dniach 17-19 czerwca.

Komentarze