Powstaje niezwykłe miejsce w Elblągu – pierwszy Escape Room. To pokoje ucieczek i zagadek. Aby przejść pomieszczenia, będziesz musiał rozwiązać wszystkie zagadki w kolejnych pokojach i będziesz miał na to tylko 45 minut.

Escape House Elbląg to możliwość przeżycia na własnej skórze przygody, która nie dzieje się w wirtualnej rzeczywistości, ale jest realna na wyciągnięcie ręki. Idea zabawy została zaczerpnięta z gier komputerowych. Takie niezwykłe miejsce powstaje właśnie w Elblągu, w ścisłym centrum miasta. Bezwględnie dla Elbląga będzie to atrakcja, która przyciągnie rzesze chętnych do zabawy. Miejsce ma być gotowe już za miesiąc, a my na bieżąco będziemy informować o postępie prac.

Na jakim etapie są przygotowania do otwarcia Escape Room w Elblągu – śledzić możecie też na Facebooku, po kliknięciu TUTAJ.

Geneza gry typu „Ucieczka z pokoju”

Gry typu Escape the Room mają swoje korzenie w świecie wirtualnym. Uczestnicy zabawy komputerowej musieli wydostać się z pomieszczenia, rozwiązując serie rebusów i zagadek, wyklikiwać ukryte przedmioty, otwierać kolejne tajemne przejścia. W dobie, gdy ogrom czasu spędzamy przed komputerem coraz większą popularność zyskują zabawy, które pozwalają na oderwanie się od monitora. Nota bene pierwszą grę real life escape game stworzyła grupa programistów.

Powstała ona w 2006 roku w Dolinie Krzemowej, a scenariusz zabawy był inspirowany twórczością Agathy Christie.

Z czasem gra Room Escape okazała się ważną atrakcją turystyczną i zaczęła bić rekordy popularności. Prawdziwą ewolucję przeszła w Azji, gdzie w roku 2008 w Kyoto (Japonia) 35-letni Takao Kato, w magazynie złomu stworzył i rozwinął pomysł na zabawę. Taka forma rozrywki bardzo szybko zyskała wielu sympatyków w Chinach i Singapurze.

Kilka lat temu gra przywędrowała do Europy i podbiła na początek serca Węgrów, a z czasem pojawiła się w innych Państwach Starego Kontynentu. Teraz ta niezwykła atrakcja powstaje w Elblągu i zapewne przyciągnie do naszego miasta rzesze chętnych do udziału w tej zabawie. Projekt realizowany jest przez prywatne osoby, a całość ma mieścić się w samym centrum Elbląga. Zapowiada się imponująco. Bądź na bieżąco – kliknij w fan page na Facebooku.

  • Powstaje niezwykłe miejsce w Elblągu – pierwszy Escape Room.
  • To pokoje ucieczek i zagadek.  
  • Będziesz musiał rozwiązać wszystkie zagadki w kolejnych pokojach i będziesz miał na to tylko 45 minut.

Komentarze