2-letnia Bianka pilnie potrzebuje pomocy!

Elblążanie pokazali wielkie serce dla Bianki – będzie specjalna akcja! Elblążanie spisali się na medal. Po naszej publikacji o potrzebnym szpiku dla Bianki, elblążanie tłumnie udali się na KMP w Elblągu na ulicy Tysiąclecia oddać próbkę śliny.

Bianka, 2-letnia dziewczynka, elblążanka cierpi na białaczkę limfoblastyczną. Rodzice o chorobie dowiedzieli się w maju, a w czerwcu chemioterapia przestała działać. Biankę może uratować tylko przeszczep.

Nasi czytelnicy prosili w ubiegłym tygodniu elblążan o pełną mobilizację i pomoc dla dziewczynki. 9 czerwca napisaliśmy:

O tym fakcie poinformowali znajomych na Facebooku, a ci ruszyli do mediów. Do naszej redakcji zgłosiło się kilka osób, które znają rodziców małej dziewczynki, z prośbą o pomoc w nagłośnieniu sprawy. Natychmiast podjęliśmy działania. To sprawa życia i śmierci. Wierzymy, że tysiące mieszkańców naszego miasta przekaże wiadomość dalej – za pomocą Facebooka czy innych mediów społecznościowych oraz wszystkim swoim najbliższym – rodzinie, znajomym i sąsiadom.

I jak się okazało wiara góry przenosi. Elblążanie nie tylko masowo podawali wiadomość dalej ale także tłumnie rejestrowali się w bazie DKMS oraz oddawali próbkę śliny w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu.

Mobilizacja elblążan była tak wielka, że w KMP na ulicy Tysiąclecia zabrakło próbek, pakietów rejestracyjnych i akcja w związku z tym jest na tą chwilę zawieszona. Jednak to nie koniec!

W związku z pokazaniem elblążan wielkiego serca dla Bianki, będzie przeprowadzona specjalna akcja dla 2-letniej księżniczki, więcej szczegółów podamy wkrótce!

Przytaczamy dla Was niektóre z komentarzy naszych czytelników:

Skarbie za około 6 tygodni otrzymam kartę dawcy szpiku i wszelkie informacje o moim DNA może okazać się że będę mógł ci pomóc a wtedy wsiadam w najbliższy samolot i przyjeżdżam do naszego pięknego miasta abyś ty jak najszybciej wyzdrowiała. Bądź silna i dzielna na pewno ktoś będzie mógł ci pomóc Aniołki. Pozdrawiam i zdrówka życzę:)

„Wierzymy że się uda Bianka wszyscy modlimy się i trzymamy kciuki !”

„Witam, jestem zarejestrowana w DKMS, dałam wymaz. Mam ukończone 19 lat. Mogę spróbować i iść na wszelkie badania by sprawdzić czy mam zgodność szpiku z Bianką. Pozdrawiam.”

Rodzicie oraz znajomi 2-letniej Bianki do dziś nie mogą wyjść z podziwu z jak dużą własną inicjatywą wyszli elblążanie. Wszystkim elblążanom dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i prosimy o więcej! Na bieżąco będziemy informować o możliwościach rejestracji w Fundacji DKMS.

Komentarze