Sprzedawał kosmetyki, których nie posiadał

Sprzedawał kosmetyki, których nie posiadał. 20-letni Mateusz G., którego wczoraj zatrzymali policjanci z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej, usłyszał 6 zarzutów.

Jego proceder polegał na wystawianiu w internecie ogłoszeń sprzedaży kosmetyków. W rzeczywistości mężczyzna nie zamierzał nawet wysyłać zamówionego towaru, ponieważ go nie posiadał. Jak najbardziej za to przyjmował wpłaty.

Szacuje się, że 20-letni Mateusz G. może mieć na koncie dużo więcej czynów. Na dziś usłyszał 6 zarzutów wyłudzenia pieniędzy, poprzez oferowanie do sprzedaży kosmetyków. Jak nietrudno się domyślić tych ostatnich nie wysyłał, mimo poczynionych przez kupujących wpłat. Z pieniędzy tych oczywiście korzystał.

Wczoraj policjanci z wydziału zwalczania przestępczości gospodarczej zatrzymali 20-latka oraz przeszukali jego mieszkanie. Zabezpieczono w nim komputer, telefony komórkowe oraz dokumentację bankową. Funkcjonariusze na poczet przyszłej kary, jako zabezpieczenie majątkowe przejęli m.in. samochód podejrzanego oraz telefon komórkowy.

Łączna wartość tych przedmiotów to ok. 7500 zł. Mężczyzna stanie teraz przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za wyłudzenia. Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz film z przeszukania mieszkania Mateusza G. :

 

  • Sprzedawał kosmetyki, których nie posiadał
  • Wczoraj zatrzymano Mateusza G. Otrzymał 6 zarzutów
  • Łączna wartość tych przedmiotów to ok. 7500 zł.
  • Mateusz G. teraz stanie przed sądem
  • Może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze