Trzymamy kciuki za Wojciecha Penkalskiego, życząc szybkiego powrotu do zdrowia.

Były poseł Wojciech Penkalski ciężko chory. Przez ostatnie lata dał się poznać jako człowiek walczący o lepsze życie mieszkańców Elbląga i Braniewa. „Tu też będziemy walczyć i wygramy!” – zapowiada polityk, publikując na swoim Facebooku informacje o diagnozie.

„Z guzami na płucach też można żyć.” – napisał na Facebooku polityk z Braniewa Wojciech Penkalski, który natychmiast dodaje, że poddać się nie zamierza. „Tu też będziemy walczyć i wygramy :)” – pisze dalej i ironicznie, w swoim stylu nadmienia: „w razie czego „kwatera” przy bracie przygotowana”. Wierzymy, że polityk, którego elblążanie i braniewianie w ostatnich latach poznali jako walczącego o przejrzystość w lokalnej polityce, a co za tym idzie lepsze życie przeciętnego obywatela, walkę tą wygra.

Nie może być inaczej. Wyzwanie podjąłem i zamierzam walkę wygrać. Choć fizycznie jest słabo, umysł silny i na pełnych obrotach. Nie dopuszczam myśli, że walkę mogę przegrać.” – mówi nam Wojciech Penkalski, który zaznacza, że pomimo intensywnego leczenia, nie zamierza nawet na chwilę ustąpić w sprawach rangi najwyższej – czyli z dalszej walki o prawdę i dobro mieszkańców Braniewa.

Jak się dowiadujemy, choroba już jakiś czas temu dała pierwsze znaki. Polityk w ostatnich tygodniach schudł kilkanaście kilo, ale ciągle ważniejsze od leczenia, było dla niego lokalne działanie. Teraz lekarze jednoznacznie wskazali, że to już ostatni dzwonek na podjęcie leczenia.

Trzymamy kciuki za Wojciecha Penkalskiego. Życzymy wielu sił w walce z chorobą. Jesteśmy przekonani, że tak jak w minionych latach nigdy ten polityk nie poddał się walce na rzecz lokalnej społeczności, nie cofnął się w ujawnianiu prawdy – zresztą często bolesnej – dla lokalnych włodarzy Braniewa czy Elbląga, tak teraz w walce z chorobą, wyjdzie zwycięsko.

Mieszkańcy Braniewa i Elbląga wspierają polityka w trudnych chwilach. Na Facebooku pod wpisem Wojciecha Penkalskiego, w którym ujawnił, że jest chory, kilkaset osób dodało wpisy. Wszystkie niosą za sobą pozytywne emocje i życzenia zdrowia i sił oraz wygranej walki z chorobą.

„Wojtek ty nie myśl jeszcze o „kwaterze”. Masz dla kogo żyć i dla kogo walczyć o to życie. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę” – napisała Pani Anna. Z kolei Pani Hanna dodała: „(…) musisz zobaczyć sukcesy swoich dzieci, m.in. w Wielkim Szlemie…i ich dzieci…”, a jeden ze znajomych Wojciecha Penkalskiego przywołał swoje kłopoty ze zdrowiem, jako dowód na to, że wszystko będzie dobrze: „Wojtek głowa do góry! Ja żyję z jednym płucem już 11 lat i mam zamiar jeszcze pożyć. Oczywiście nie życzę Ci tego co mnie spotkało, spotkania chirurgiem.”. „Ty umiesz walczyć…Będzie dobrze… I bez czarnego humoru… Masz cudowne dzieci, one dodadzą siły…” – napisała Pani Eleonora.

Jak dotąd, Burmistrz Miasta Braniewa Monika Trzcińska, która wygrała wybory samorządowe właśnie dzięki Wojciechowi Penkalskiemu, nie zabrała głosu w mediach społecznościowych, w których jest bardzo aktywna. Tym samym nie złożyła politykowi życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

  • Były poseł Wojciech Penkalski ciężko chory
  • Przez ostatnie lata dał się poznać jako człowiek walczący o lepsze życie mieszkańców Elbląga i Braniewa
  • Tu też będziemy walczyć i wygramy! – zapowiada polityk

Komentarze