Pijany dachował autem w Gronowie Górnym fot. Express Elblag

Bez uprawnień i pod wpływem alkoholu – dachowanie w Gronowie Górnym.

Przed godziną 22.00 w czwartek (9 czerwca 2016 roku) w Gronowie Górnym doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Pijany kierowca, jadąc bez uprawnień dachował autem.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem w miejscowości Gronowo Górne. Kierowca przez wypity wcześniej alkohol nie pamiętał nic. Nie wiedział jak znalazł się za kierownicą i jak doszło do wypadku…

Jak udało nam się ustalić w rozmowie z policjantami z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, którzy pracowali na miejscu wypadku – 56-letni kierowca jechał prawdopodobnie z nadmierną prędkością. Kierował się od strony stacji Lotos. Nagle stracił panowanie nad samochodem i dachował.

Gdy przybyli na miejsce policjanci z drogówki, stwierdzili że nikt nie odniósł obrażeń. W tej sytuacji mogli przystąpić do innych czynności, które standardowo wykonują podczas zdarzeń drogowych. Postanowili przebadać kierującego pod kątem trzeźwości. Jak się okazało, kierowca był pijany. W wydychanym powietrzu miał 1,2 promila alkoholu.

Jakby było tego mało, kierujący nie dość, że samochód prowadził „na podwójnym gazie” to nie posiadał też uprawnień do prowadzenia auta. Tym samym spowodował ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Kierujący stwierdził w rozmowie z policjantami, że nie wie jak to się stało. Nie określił jednak czy nie wie jak doszło do wypadku, czy w jakich okolicznościach znalazł się za kierownicą tego auta. Krótko mówiąc – wypity alkohol wyłączył u 56-letniego mężczyzny myślenie, a procenty odebrały mu rozum. Przecież mógł kogoś zabić…

Mężczyzna w zdarzeniu nie ucierpiał fizycznie, co często się zdarza gdy w wypadku uczestniczą osoby pod wpływem alkoholu. Pijany sprawca zdarzenia nie stracił też prawa jazdy, za to co zrobił na drodze, bo takowego nie posiada. Noc spędzi w policyjnej izbie zatrzymań, a finał sprawy będzie miał miejsce w sądzie.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

  • Bez uprawnień i pod wpływem alkoholu – dachowanie w Gronowie Górnym
  • Dachowanie w Gronowie Górnym
  • Mężczyźnie nic się nie stało

Komentarze