Płonący autobus i 2 ofiary śmiertelne wypadków - weekend na drogach

Płonący autobus i 2 ofiary śmiertelne wypadków – weekend na drogach. W sobotę doszło do trzech tragicznych w skutkach wypadków, a w niedzielę na drodze S7 płonął autobus.

Zaczynamy od piątku, 3czerwca w miejscowości Ignalin (gmina Lidzbark Warmiński) kierowca mercedesa uderzył w drzewo i zginął na miejscu. 62-letni mężczyzna kierujący mercedesem vito na prostym odcinku drogi z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Natomiast w sobotę w Lubawie. 77 – letni rowerzysta najechał na krawężnik i stracił równowagę. Przewracając się mężczyzna wpadł wprost pod koła ciężarówki. Niestety, mieszkaniec powiatu nowomiejskiego zginął na miejscu.

W niedzielę 5 czerwca na drodze S7 spłonął autobus. Około godziny 9:00 wpłynęło do strażaków zgłoszenie o płonącym autokarze – Ogień pojawił się w autokarze, który był holowany przez drugi – poinformował Sławomir Filipowicz, z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. – Kierowca próbował ugasić pożar, ale mu się nie udało, więc wezwał na pomoc straż pożarną.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, w autobusach nie było żadnych pasażerów. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

Tego samego dnia w Jelonkach czterech mężczyzn jechało osobowym Oplem Astrą drogą wojewódzką nr 527 od strony Rychlik w kierunku Pasłęka. W Jelonkach, na łuku drogi w lewo, kierujący na wyjściu z łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i po pokonaniu chodnika wpadł na barierę ochronną, a następnie dachem uderzył w drzewo.

Samochodem podróżowały 4 osoby wszystkie w wyniku wypadku doznały obrażeń.

  • Płonący autobus i 2 ofiary śmiertelne wypadków – weekend na drogach
  • Kierowca mercedesa uderzył w drzewo i zginął na miejscu
  • 77 – letni rowerzysta wpadł pod ciężarówkę, zginął na miejscu

 

Komentarze