fot. Express Elblag

Miłym zaskoczeniem dla wielu elblążan są zorganizowane w tym roku co weekendowe imprezy, promujące „Elbląg w formie”. Prezydent Witold Wróblewski naprawdę się popisał. Elbląg rzeczywiście w formie…

W ubiegłą niedzielę na elbląskiej starówce tętniło życie, pomimo nieprzyjemnego wiatru i niezbyt ciepłych temperatur. Na scenie przed katedrą Uniwersytet III wieku, a Plac Katedralny wypełniony po brzegi. Wydawać by się mogło, że starsze panie na estradzie to nuda. Nic z tych rzeczy! W ciągu kilkunastu minut z małej widowni zrobiła się dosyć spora ilość gapiów.

Współczesne piosenki znanych twórców takich jak Piersi czy Margaret w nieco zmienionej przez studentki formie, okazały się strzałem w dziesiątkę. Kabaret „Ale babki” rozśmieszał do łez nie tylko starszych ale również młodych widzów, których po pewnym czasie zrobiło się sporo. Następnie pokaz magika i koncert muzyki biesiadnej. Nareszcie coś skierowanego dla największej liczby naszych mieszkańców, a mianowicie osób starszych. Każdy w końcu ma prawo do zabawy!

Atrakcje po równo dla wszystkich!

Nie tylko starsi ale również młodsi mogli w pełni aktywnie spędzić ten weekend w mieście. Piątkowe szaleństwo na Wyspie Spichrzów połączone z koncertem Myslovitz oraz Color Fest okazało się nie lada atrakcją nie tylko dla studentów, ale również reszty elblążan.

W sobotnie popołudnie Starówka przeobraziła się w dawne czasy. Elblążanie mogli oglądać wystawę starych instrumentów oraz wziąć żywy udział w „spacerach mieszczan”, gdzie młodzież z naszego miasta wystylizowała się na dawne czasy. Nie zabrakło również muzyki. Koncert, jak zawsze rewelacyjnej Cantaty a później coś na gorączkę sobotniej nocy, a więc DJ.

Pomysł Prezydenta Witolda Wróblewskiego jest rzeczywiście godny podziwu. Nareszcie elblążanie nie będą musieli wyjeżdżać z miasta by gdzieś się zabawić. Cieszy również fakt, że imprezy są dla wszystkich, zarówno młodych i starszych.

Kłopotliwy wybór patronów medialnych

Jednak pomimo tylu słodkości, pojawia się bardzo rażący mankament, o którym media elbląskie mówiły głośno. Wybór tylko trzech redakcji jako patronów medialnych na Dni Elbląga, wydaje się być kuriozalnym. Tym bardziej, że są to redakcje po prostu nudne i trochę staroświeckie.

Dni Elbląga dają szansę na wypromowanie miasta. Jednakże jak promować miasto, skoro używamy do tego starych narzędzi. Pomysł na samo nagranie, ujęcie a potem montaż jest bardzo ważny. To właśnie on sprawia czy publika będzie chciała to oglądać i puszczać dalej w świat. Jak jednak zapewnia mnie redakcja Express Elblag, z którą współpracuję, a która co prawda patronem medialnym Dni Elbląga nie jest – relacje wideo i tak będą. I to na najwyższym poziomie.

Weronika Wójcik
Napisała: Weronika Wójcik

Najważniejsze, aby Elbląg był w formie i formę trzymał

Nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło. Elbląg na chwilę obecną naprawdę jest w formie. Cieszy to zarówno mieszkańców jak i przyjeżdżających coraz częściej turystów. Mam nadzieję, że nie tylko do końca tego lata nasze miasto będzie tętniło życiem. Oby dobra forma Elbląga utrzymała się na dłużej.

  • Elbląg w formie
  • Prezydent Witold Wróblewski naprawdę się popisał
  • Elbląg rzeczywiście w formie
  • Lato w Formie
  • Wakacje 2016

Komentarze