Policjanci i sportowcy na Dzień Dziecka

Policjanci i sportowcy dzieciom – niezwykłe pokazy. Jak co roku policjanci z Młynar i Elbląga włączają się w działania na rzecz dzieci z gimnazjum w Dobrym (pow. elbląski, gm. Godkowo).

Były konkursy, gry i zabawy. Nie zabrakło pogadanek na temat bezpieczeństwa, spotkania z mistrzem świata w kulturystyce oraz pokazu strażaków. Wszystko to w ramach obchodów Dnia Dziecka.

Impreza została zorganizowana na terenie gimnazjum w Dobrym w ramach obchodów Dnia Dziecka pod hasłem „Rodzinny piknik na sportowo”. Jedną z głównych atrakcji było spotkanie z Mariuszem Strzelińskim, wielokrotnym mistrzem Polski, Europy i Świata w kulturystyce. Mistrz propagował zdrowy styl życia.

Mówił o swoich doświadczeniach sportowych i opowiadał anegdoty związane z tą popularną dziś dyscypliną. Na pikniku nie zabrakło także mundurowych z policji i służby celnej, którzy aktywnie włączają się w organizację wszystkim imprez dla dzieci. Podczas festynu z okazji Dnia Dziecka wykonano gest wzmocnienia twórczej profilaktyki.

Wszyscy włączyli się w tę akcję i przez 60 sekund wspólnie z zebranymi na przez 60 sekund wybijano rytm serca. Były pogadanki o bezpieczeństwie oraz przestrogi przed środkami odurzającymi.

Na koniec strażacy z OSP w Godkowie przeprowadzili pokaz gaszenia samochodu i ratownictwa z użyciem specjalistycznego sprzętu.Można było także zobaczyć zabytkowy wóz strażacki mercedesa, którym przyjechali strażacy ochotnicy z Dobrego.

Wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia 🙂

  • Policjanci i sportowcy dzieciom – niezwykłe pokazy
  • Dziś Dzień Dziecka

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Komentarze