Plaga nożowników w Elblągu i w Polsce FOT. Express Elblag

Plaga nożowników w Elblągu i w Polsce. Do takiego wniosku można dojść śledząc tylko wydarzenia z ostatniego tygodnia. 4 dni temu policjantka została ugodzona nożem. W ten sam dzień do podobnego zdarzenia doszło w Warszawie.

4 dni temu policjanci z Elbląga dostali wezwanie do mężczyzny, który ma biegać po ulicy wiejskiej z nożem i zastraszać nim przechodniów. Podczas interwencji policji, mężczyzna zaatakował policjantkę nożem. W ten sam dzień mężczyzna przy ulicy Nowakowskiego ranił dwóch policjantów nożem.

Wczoraj w Gdańsku znowu został użyty nóż i znowu w stosunku do policji. Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca wybił szybę w samochodzie skoda octavia. Auto było zaparkowane w dzielnicy Kokoszki, a straty wyceniono na ponad dwa tys. zł. Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał patrol policjantów – relacjonuje mł. asp. Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

To miało być zwykłe, rutynowe zatrzymanie. Pomorscy policjanci każdego dnia realizują setki podobnych interwencji. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, nie spotkali przestępcy. Jednak w krótkim czasie udało się im ustalić jego tożsamość i rozpocząć poszukiwania. 30-latka odleźli na jednym z pobliskich placów.

Na widok policjantów mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął nim wymachiwać. Po krótkiej szamotaninie został obezwładniony, a narzędzie przestępstwa zabezpieczono.

Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • Plaga nożowników w Elblągu i w Polsce
  • Za czynną napaść na funkcjonariusza grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Komentarze