Ostrzeżenie pogodowe - silne wiatry fot. Express Elblag

Ostrzeżenie pogodowe – silne wiatry. Silne wiatry i burze zagościły na dobre na Warmii i Mazurach. Strażacy mają masę roboty, tylko wczoraj interweniowali prawie 100 razy i ostrzegają przed kolejnymi niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi.

Od poniedziałku mieszkańcy naszego regionu zmagają się z burzami i silnym wiatrem, wczoraj strażacy interweniowali blisko 100 razy.

Najgroźniejsze są silne wiatry. Powalają one drzewa, które z kolei uszkadzają dachy gospodarstw domowych i gospodarczych. Oprócz tego dochodzi często do zrywania linii energetycznych, co wiąże się utratą dostawy prądu. Wczoraj strażacy zostali wezwani do kobiety, która była podłączona do respiratora, który wyniku zerwania linii energetycznych przestał działać, pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ.

Ponadto został uszkodzony jeden samochód, na który zwaliła się gałąź. Doszło też do niemal dziesięciu zalań piwnicy w budynkach mieszkalnych.

Na tym niestety zapewne lista szkód się nie zakończy. Jednostki PSP i OSP są cały czas w pełnej gotowości do akcji. – Według komunikatu, który do nas dociera z IMGW, na dzisiaj zapowiadane są kolejne burze oraz wiatr w porywach do 70 kilometrów na godzinę, a także lokalnie grad – ostrzega mł. bryg. Pardo.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 13.00 do godziny 23.00. Strażacy radzą, by w tym czasie w miarę możliwości nie planować podróży i pozostać w domach. Warto też uporządkować obejścia i balkony z przedmiotów, które mogą zostać porwane przez żywioł.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

  • Ostrzeżenie pogodowe – silne wiatry
  • mieszkańcy Warmii i Mazur zmagają się z silnymi wiatrami i burzą
  • Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 13.00 do godziny 23.00

Źródło: Onet

Komentarze