Prawie 300 interwencji w długi weekend

Prawie 300 interwencji w długi weekend. Funkcjonariusze z Elbląga w długi weekend czyli od 25 maja (czwartek) do niedzieli interweniowali 288 razy.

W tym czasie wylegitymowano ponad 800 osób co przyczyniło się do zatrzymania 7 osób poszukiwanych. Do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego przewieziono 31 osób. Łącznie zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących.

Jednym z nich był zatrzymany przez policjantów z ruchu drogowego 38-latek, który kierował motorowerem. Sytuacja miała miejsce w Jegłowniku. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Równo promil miał 26-letni Wojciech Z., który jechał renault megane i został zatrzymany na ul. Szafirowej w Gronowie Górnym. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Inny 26-latek, który w miejscowości Kamiennik nie zapanował nad swoim nissanem i zakończył podróż w przydrożnym rowie. Mężczyzna miał 0,64 promila. Nie posiadał prawa jazdy, ponieważ w kwietniu 2012 cofnięto mu uprawnienia.

O dużym szczęściu może mówić natomiast 23-letni kierowca vw transportera. Wczoraj jadąc wraz z 17-letnią pasażerką zakończył jazdę wpadając autem do Kanału Elbląskiego.

Rzecz wydarzyła się w okolicach miejscowości Dłużyna. Jak ustalili policjanci 23-latek jechał autem po wale, wzdłuż Kanału Elbląskiego i nie zauważył końca drogi. W konsekwencji wjechał volkswagenem do wody. Kierowca i pasażerka wydostali się z samochodu o własnych siłach.

Obrażenia w postaci złamania ręki odniosła 17-latka. 23-latek miał jedynie potłuczenia. Oboje nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

  • Prawie 300 interwencji w długi weekend
  • Łącznie zatrzymano 6 nietrzeźwych kierujących.
  • 23 latek wjechał vw do wody

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

Komentarze