Wodne szaleństwo nad Bałtykiem nie musi oznaczać tylko kąpieli w zimnym morzu. Jedyny w Europie aquapark z morską wodą znajduje się w Polsce.

Kąpiel w morzu przez cały rok, bez względu na pogodę? To możliwe w Darłówku (nadmorska część Darłowa). Wspaniała zabawa w jedynym w Europie całorocznym parku wodnym z morską wodą, w którym na miłośników pływania czeka basen sportowy, kilka basenów rekreacyjnych, zjeżdżalnie, a nawet dzika rzeka. Udany wypoczynek gwarantowany bez względu na kapryśną pogodę.

Hotel Jan Darłówko

Hotel Jan*** to stylowy kompleks usytuowany w malowniczej części Darłówka, bezpośrednio przy piaszczystej plaży nad Morzem Bałtyckim. W dwóch sąsiadujących ze sobą budynkach na gości czeka 98 komfortowych, urządzonych w nowoczesnym stylu pokoi z dużą łazienką, telewizorem i bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu. Ponadto pokoje w budynku głównym wyposażone są także w lodówkę i sejf, dla rodzin z dziećmi oraz osób podróżujących w większym gronie przygotowano natomiast przestronne dwupoziomowe apartamenty.

Relaks i odnowa

Podczas pobytu w Hotelu Jan*** goście mogą relaksować się na różne sposoby – i niekoniecznie trzeba w tym celu spacerować na pobliską plażę. Na miejscu czekają bowiem takie kuszące atrakcje, jak m.in.:

Park wodny z wodą morską – basen sportowy 25 m x 12,5 m, basen rekreacyjny duży i mały, basen zewnętrzny, basen dla dzieci, dzika rzeka, 2 zjeżdżalnie 104 m i 70 m Turbo, 2 ślizgawki wewnętrzne
– Strefa wellness w hotelu – sauna, jacuzzi
– Gabinet odnowy biologicznej
– Kręgielnia
– Kort tenisowy

Jedyny-w-Europie-aquapark-z-morska-woda

Dla najmłodszych

Na milusińskich – oprócz licznych atrakcji w parku wodnym – czeka plac zabaw w ogrodzie.

Jedzenie i picie

Nowoczesna hotelowa restauracja zaprasza na wykwintne dania z całego świata, ale także klasyczne polskie potrawy, które ucieszą podniebienie nawet największych kulinarnych tradycjonalistów. Po kolacji warto wstąpić na egzotycznego drinka do baru.

Atrakcje okolicy

Królewskie miasto: początki Darłowa sięgają XI w. – tutaj urodził się i został pochowany znany w całej Skandynawii król Eryk Pomorski, a swoje piętno na wyglądzie miasta odcisnął również książę Bogusław X. Do dziś zachowały się liczne średniowieczne zabytki, w tym m.in. Zamek Książąt Pomorskich, gotycka Brama Wysoka, Kościół Mariacki z połowy XIV w., bardziej kameralny kościół św. Jerzego oraz wyjątkowa kaplica św. Gertrudy – jedyny na Pomorzu przykład gotyku skandynawskiego.

Podczas zwiedzania koniecznie trzeba zobaczyć również ratusz i latarnię morską oraz zrobić sobie zdjęcie z pomnikiem rybaka na Rynku.

Koszalin: miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą oderwać się od ziemi w parku linowym Trollandia albo zabawić się w Winnetou w wiosce indiańskiej. Koneserzy niebanalnej sztuki wpisanej w miejski krajobraz nie powinni zaś przegapić Płomiennych Ptaków – monumentalnej rzeźby Władysława Hasiora, z której przy okazji ważnych uroczystości bucha prawdziwy ogień.

Wskazówki dojazdu

Samochód
Darłówko (nadmorska część Darłowa) leży ok. 25 km od Sławna, 35 km od Koszalina i 160 km od Trójmiasta. Od strony Sławna wjeżdża się do miasta drogą nr 205, przy której znajduje się hotel (ul. Słowiańska).

Pociąg
Linia kolejowa do Darłowa została zlikwidowana, najłatwiej więc będzie dojechać pociągiem do Słupska lub Sławna i tam przesiąść się w autobus.

Więcej informacji: http://www.hoteljan.pl/

1Jedyny-w-Europie-aquapark-z-morska-woda

 

Komentarze