Rozróba na Wiejskiej. Policjantka dźgnięta nożem. FOT. EXPRESS ELBLAG

Rozróba na Wiejskiej. Policjantka została dźgnięta nożem przez 18-letniego mężczyznę. Wówczas napastnik został postrzelony przez partnera funkcjonariuszki w udo. Policjantka i agresor trafili do szpitala.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przed godziną 19 otrzymali zgłoszenie o tym, że po ulicy Wiejskiej nago biega młody mężczyzna z nożem. Miał budzić postrach pośród przechodniów. Natychmiast na miejsce skierowano kilka patroli policji. Nim jednak funkcjonariusze przybyli na miejsce, mężczyzna zdążył skryć się w mieszkaniu i tam siał postrach pośród mieszkańców.

– Z mieszkania, w którym przebywał agresywny mężczyzna słychać było krzyki i wołania o pomoc. – relacjonowali nam świadkowie. Jak udało nam się ustalić na miejscu zdarzenia, w mieszkaniu przebywało jeszcze kilka innych agresywnych osób – między innymi matka 18-latka.

Policjanci zdecydowali się wejść do środka. Wówczas zrobiło się jeszcze bardziej gorąco. Nastolatek, który wcześniej biegał z nożem po ulicy Wiejskiej widząc funkcjonariuszy podejmujących interwencję, wpadł w jeszcze większy szał i nożem ranił policjantkę.

– Mężczyzna zaatakował nożem policjantkę zadając jej ranę ciętą przedramienia. Padł strzał ostrzegawczy, ale 18-latek dalej próbował atakować i był agresywny, wtedy policjant użył broni strzelając mu w udo. 18-latek został obezwładniony i zatrzymany. Przewieziono go karetką do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. – informuje podkom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Wówczas na pomoc przybyły kolejne patrole policji oraz strażacy. Po chwili policjanci z klatki schodowej wyprowadzili kilka zatrzymanych osób.

Jak mówili nam inni świadkowie, którzy przebywali w budynku – rodzina, u której interweniowała policja zachowywała się tak, jak gdyby wszyscy byli pod działaniem jakiś środków odurzających i pobudzających. Ci sami świadkowie relacjonowali nam też, że funkcjonariusze zmuszeni byli użyć paralizatorów i gazu aby zatrzymać agresywnych mieszkańców. Słychać też było strzał z broni palnej.

Zatrzymany mężczyzna w szpitalu zostanie zbadany na obecność alkoholu i środków odurzających w organizmie. Do szpitala trafiła także policjantka którą 18-latek ranił nożem. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna był wcześniej notowany m.in. za rozbój, znęcanie się i pobicie był także poszukiwany.

Więcej informacji wkrótce.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

  • Rozróba na Wiejskiej
  • Policjantka dźgnięta nożem przez 18-letniego mężczyznę
  • Funkcjonariuszka trafiła do szpitala
  • Młody mężczyzna został zatrzymany

Komentarze