Dziś Dzień Matki! Jeśli więc jesteś synem lub córką nie zapomnij przypomnieć się swojej ukochanej mamusi drobnym prezentem lub chociaż telefonem. Publikujemy najpiękniejsze życzenia SMS i wiersze dla kochanych Mam! A skąd w ogóle wzięło się to święta?

Początki tego święta, sięgają czasów starożytnych Greków i Rzymian. W wyniku przyjęcia przez cesarstwo rzymskie religii chrześcijańskiej, zwyczaj ten, uznany za pogański, został zabroniony i zapomniany. Do łask powrócił w wieku XVII, na terenach ówczesnej Anglii, i nazywano go wtedy „dniem u matki”, a sam ten dzień był wolny od pracy. Do tradycji należało składanie matce, a wraz z życzeniami mamom wręczano podarunki, głównie kwiaty i słodycze.

Zwyczaj ten, bez większych zmian, przetrwał do wieku XIX. Natomiast w Polsce, po raz pierwszy Dzień Matki obchodzono w Krakowie, w roku 1914. Od tego czasu, zwyczajowo święto to obchodzone jest 26 maja. W dniu tym, matki zazwyczaj obdarowywane są laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, czasami również przez inne osoby.

Dzień matki, obchodzony jest na wszystkich kontynentach, w większości krajów, lecz ze względu na różnice kulturowe, świętuje się go na wiele sposób oraz, nie zawsze w tym samym okresie. W Norwegii, święto to obchodzone jest w drugą niedzielę lutego, podczas gdy na przykład w Argentynie, Panamie, Rosji czy Białorusi, dzień matki świętuje się w ostatnich miesiącach roku.

Specjalnie na Dzień Matki, dla kochanych, najlepszych Mam na świecie przytaczamy propozycje życzeń, wierszyków, które sprawią naszym rodzicielkom radość. My składamy najlepsze życzenia kochanym Mamom, dziękujemy za ich trud, za ich bezgraniczną miłość, za poświęcenie i wielkie serce! Życzymy zdrowia, pociechy, radości i dumy z dzieci. Zachęcamy do pisania swoich wierszyków – dzielenia się wierszykami dla Mamy w komentarzach.

WIERSZE I NAJPIĘKNIEJSZE ŻYCZENIA NA DZIEŃ MATKI

***************

Płynie Wisła, płynie, w wodzie rybki kryje, każda nasza Mama niechaj sto lat żyje! Życzę Ci od Boga radosnej zapłaty i częstych bukietów od naszego taty!

***************

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku, Za to, że wskazujesz drogę mi w mroku, Za to, że dni moje tęczą malujesz, dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję.

***************

Kochana Mamo, kocham Cię tak mocno i zimą, i latem, a zwłaszcza wiosną. W ten piękny dzień składam Ci życzenia oraz w dalszym życiu powodzenia.

***************

W kalendarzu Święto Matki, z życzeniami śpieszą dziatki. Ja Ci mamo dziś w podzięce, za Twe trudy daję serce i przepraszam za me psoty, za wybryki i kłopoty.

***************

Choć serduszko moje małe, Tobie dziś oddaje całe. byś na zawsze pamiętała I podziękę moją znała. Za to wszystko coś zrobiła, Za to żeś mnie urodziła, I że byłaś mą ostoją, Za to żeś jest matką moją. Ślę życzenia a nie kwiatki Oraz miłość na Dzień Matki.

***************

Kochana Mamo – zacznę zwyczajnie, że z Tobą w domu jest fajnie: i w deszczu i w słotę, w smutku, w radości, wspierasz i uczysz życia w miłości. Dzisiaj za wszystko chcę Ci dziękować, skromny bukiecik kwiatów darować.

***************

Nad promień słońca i barwne kwiatki, stokrotnie milszy jest uśmiech Matki.

***************

To jest bukiecik dla mamy, Malutki, aby odpędził smutki, Żeby jej kwitł i w zimie i w lecie, Nawet wówczas, gdy śniegiem miecie. Jeden kwiatek to uśmiech. Drugi to miłe słowo. Trzeci to pomoc dla mamy, gdy sprzątamy lub naczynia zmywamy I jeszcze listki – nasze piątki i szóstki wszystkie.

***************

Z okazji Twego święta, Mamo życzę Ci zdrowia, sił i codziennej radości wraz ze słowami największej wdzięczności. Za wszystkie dla mnie trudy i starania składam Ci dzisiaj podziękowania.

***************

Dnie urocze, piękne, młode, w drodze życia napotkamy, ale jednym z najpiękniejszych, będzie Dzień Mamy. Więc serdecznie Ci winszuję, aby przez ten dzionek cały, tylko nuty zdrowia, szczęścia, w Twoim sercu, Mamo, grały!

***************

Mamo, Mamo, Coś Ci dam! Małe serce, które mam! A w tym sercu róży kwiat, Mamo, Mamo, żyj 100 lat!

***************

Kocham Cię mamo za twe bajki O kocie, który nie palił fajki. Kocham Cię Mamo bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje Kochanej Mamie …

***************

W ten piękny i radosny dzień pragnę złożyć Ci, Mamo, najserdeczniejsze życzenia długich lat w zdrowiu, szczęścia i wszelkiej pomyślności, spełnienia najskrytszych pragnień, samych cudownych chwil w życiu i zawsze pociechy ze mnie.

***************

Dziękuję Ci za drobiazgi, zwyczajne sprawy, których się zwykle nie docenia. Błahostki, gdy spogląda się na nie z perspektywy codzienności, a zarazem rzeczy urastające do nieogarniętych umysłem rozmiarów, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie lata dzieciństwa.

***************

Słowa Twoje zawsze koją, dom Twój moją jest ostoją. Twe porady sobą chłonę, miłość składam w Twoje dłonie. Tak przykładnie przy mnie trwasz, dajesz wszystko mi, co masz. Spokój w Tobie niesłychany, serca ciepłem rozświetlany. Twarz – natura wygładzona, czasem wprost nie poruszona. Słów brakuje Twej osobie i nikt się nie równa Tobie! A mi właśnie jest to dane, mieć tak wyjątkową Mamę!

***************

Małe moje ręce, Malutka gębusia, Nikt mnie tak nie kocha Jak moja mamusia

***************

Kochana Mamusiu, w Twoim dniu życzę, aby świat padł Ci do stóp. Obyś stale nam się śmiała i niczego się nie bała!

***************

Kocham róże, kocham bratki lecz najbardziej serce Matki.

***************

Mamo, tak bardzo Cię kocham i dziękuję Ci za Twój uśmiech, który ogrzewa mnie w różnych chwilach życia, a najbardziej dziękuję Ci za to, że jesteś.

***************

Dziękuję, że znosiłaś to, czego nie sposób było znieść, że robiłaś coś z niczego, że dawałaś, mając puste kieszenie, że kochałaś, gdy kochać mnie się nie dało, że zarabiałaś pieniądze, aby mnie wychować, że robiłaś rzeczy niemożliwe z uśmiechem.

***************

Za to, Mamo, że noc w noc czujnie strzeżesz kolorowych i spokojnych mych snów. Za to, Mamo, że Ci zawsze mogę wierzyć, że rozumiesz mnie nawet bez słów, cóż Ci dzisiaj mogę za to dać, najdroższa Mamo! DZIEŃ MATKI. WIERSZE, WIERSZYKI W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta, składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam. By życie Twe było kwiatami usłane, tak piękne i czyste jak letni poranek.

***************

Mamusiu droga Tyś czuwała przy mej kołysce gdy byłam mała. Sypiałaś kochana mamo najwyżej godzinę i do serca przyciskałaś swą małą dziecinę. Dziś, gdy jestem duża, bardzo Ci dziękuję! Za opiekę, za starania, bardzo Cię miłuję!

***************

Dziękuję Ci Kochana Mamo za to, że mnie bardzo kochasz. Twój uśmiech otwarłaś dla mnie, zamknęłaś w sercu każdy smutek. Dziś moje serce mówi: dziękuję Mamo za Twa miłość. Ona pozostanie jak światło na całe moje życie.

***************

Mamusiu Kochana! W Dniu Twojego Święta, Syn o Tobie pamięta, Przesyła życzenia, a także nadmienia, Że kocha szalenie, Mamusię – Marzenie.

***************
Mamo! W dniu Twojego święta, chcę byś była uśmiechnięta. więc pomogę ci w zakupach, przypilnuję, żeby zupa z garnka ci nie wykipiała, i pod uszko dam poduszkę, abyś słodko spała.

***************

Mamo, Ty zawsze mnie kochasz, Cieszysz się ze mną i szlochasz… Przebaczasz największe winy, Dziękuje-syn Twój jedyny.

Komentarze