Pili alkohol i urządzili sobie kąpiel w rzece Elbląg

Pili alkohol i urządzili sobie kąpiel w rzece Elbląg. Wczoraj 23 maja 3 mężczyzn na Bulwarze Zygmunta Augusta siedziało sobie na ławeczce i spożywało alkohol, a czwarty urządzał sobie… kąpiel.

Całe zdarzenie zauważył strażnik miejski i natychmiast wysłał tam patrol. Pan urządzający sobie kąpiel, tłumaczył się, że to dla ochłody…

Z jednej strony trudno się dziwić, bo w taki żar lejący się z nieba, w Elblągu nie znajdziemy miejsca, w którym moglibyśmy skorzystać z wodnej ochłody. No ale jest druga strona medalu – obecnie nie ma na rzece Elbląg bezpiecznego miejsca, w którym można korzystać z kąpieli, a mężczyzna który postanowił się wykąpać, był nietrzeźwy. Ta sytuacja mogła zakończyć się tragicznie, bo wypity alkohol kąpiel w otwartych akwenach nawet na strzeżonych kąpieliskach jest zakazany.

Rzeka Elbląg jest miejscem całkowicie objętym zakazem kąpieli i tak jak inne, w których kąpiel jest zabroniona, zagrożone karą grzywny do 250 złotych, o czym mówi art. 55 KW.

Mężczyzn przewieziono do pogotowia socjalnego i pozostawiono w celu wytrzeźwienia.

Pamiętaj! Kąpiel po spożyciu alkoholu może skończyć się tragedią.

  • Pili alkohol i urządzili sobie kąpiel w rzece Elbląg
  • Rzeka Elbląg jest miejscem całkowicie objętym zakazem kąpieli i tak jak inne, w których kąpiel jest zabroniona, zagrożone karą grzywny do 250 złotych, o czym mówi art. 55 KW.

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animatilub na e-mail: on=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie klikając tutaj
kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

Komentarze