Lato w Elblągu będzie formie. Cykl imprez podczas wakacji 2016.

Elbląskie lato będzie w formie! Miasto postarało się – jak nigdy dotąd – o szereg wydarzeń kulturalno – rozrywkowych. Ponad 100 imprez odbędzie się na Starym Mieście.

Dla elblążan to bardzo dobra wiadomość. Lato w Elblągu będzie na pewno w formie. Dla nas, lato zapowiada się pracowite, bo na każdym z tych wydarzeń mamy zamiar być i relacjonować w zdjęciach i filmach, to co będzie się działo. A co czeka elblążan od 1 czerwca do 4 września?

Cykl „Lato w Formie”, czyli ponad 100 wydarzeń na Starym Mieście, głównie na Placu Katedralnym, a wśród nich koncerty, pokazy, wystawy, wieczory tematyczne, kino plenerowe. „Lato w Formie”, to również dużo ruchu – imprezy sportowe i rekreacyjne. Założenia całego przedsięwzięcia przedstawione zostały dziś podczas konferencji prasowej, zaprezentowano też spoty promujące imprezy.

– Cykl rozpocznie się w Dzień Dziecka i zakończy na początku września podczas Święta Chleba. Ci, którzy zostaną w Elblągu na pewno znajdą dla siebie coś ciekawego. Serdecznie zapraszam mieszkańców na wszystkie wydarzenia cyklu Lato w Formie – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

– Lato w Formie nawiązuje do naszego głównego hasła – Elbląg w Formie. Cykl daje elblążanom możliwość spędzania letnich weekendów w sposób rodzinny i aktywny. Najbliższą imprezą, jaka nas czeka jest Dzień Dziecka, który zorganizowany zostanie na Starym Mieście w okolicach Placu katedralnego i ulicy Stary Rynek. Informacje o atrakcjach każdego kolejnego weekendu podawać będziemy w każdą środę do mediów lokalnych, na stronę UM oraz na fanpage’u – mówił Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury – Dziękujemy wszystkim zespołom, stowarzyszeniom i instytucjom, które zaangażowały się w cykl Lato w Formie – dodał Adam Jocz

Przewidywany koszt cyklu „LATO W FORMIE”, to około 170 tys. w ciągu trzech letnich miesięcy (scena, nagłośnienie i oświetlenie, obsługa, ochrona, energia elektryczna itp.).

ZOBACZ TAKŻE: PRZEBOJOWY POCZĄTEK WAKCJI 2016. DNI ELBLĄGA PEŁNE GWIAZ – POZNAJ SZCZEGÓŁY

Dzień Dziecka 2016 – Stary Miasto, Plac Katedralny

Festyn będzie podzielony na II części – przedpołudniową dla przedszkolaków oraz popołudniową dla chętnych dzieci i rodziców

Część I 1 czerwca, godz. 11.00 – 13.00
Prezydent przekaże symboliczny klucz do miasta dzieciom
Atrakcje – szczudlarze, malowanie buziek, bańki, performers Muzeum, mim, strefa sportu MOSiR oraz strefa WORD. Na Starym Rynku pokazy sprzętu wojskowego, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej. Na scenie: występy taneczne, występy muzyczne połączone z pokazami instrumentów oraz konkursy, wspólna nauka tańca

Część II godz. 16.30 – 18.30
Atrakcje – szczudlarze, malowanie buziek, bańki, performers Muzeum, mim, strefa sportu MOSiR oraz strefa WORD. Na Starym Rynku pokazy sprzętu wojskowego, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej.

Na scenie: koncerty, konkursy BRD wraz z nagrodami,

Młodzieżowy Dom Kultury przygotował bogaty program muzyczno-wokalny oraz taneczny swoich wychowanków. Imprezę zakończy występ zespołu perkusyjnego „ETNOTRANS”, stypendysty Prezydenta Miasta – Krzysztofa Narodowskiego, „Rytmy afrykańskie”. W trakcie trwania festynu – rozdawanie balonów, cukierków, nagród w konkursach itp…

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WSZYSTKICH LETNICH IMPREZ W ELBLĄGU OPUBLIKUJEMY NIEBAWEM.

plakat-b2

 

 

  • Elbląskie lato będzie w formie
  • „Lato w Formie” – ponad 100 wydarzeń na Starym Mieście
  • Przebojowe wakacje w Elblągu
  • Lato w Formie zacznie się od Dni Elbląga

Komentarze