Kierowca skutera zasnął na środku jezdni...

Kierowca skutera zasnął na środku jezdni… Mężczyzna kierował skuterem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Swą podróż na podwójnym gazie zakończył, gdy zasnął na drodze.

Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie późnym popołudniem. Informator powiadomił, że od strony miejscowości Kożuchy w stronę miejscowości Świdry, w gminie Biała Piska, skuterem jedzie pijany mężczyzna. Nie miał na głowie kasku.

– Funkcjonariusze natychmiast pojechali w tym kierunku, aby zatrzymać nietrzeźwego kierującego – relacjonuje podkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Policjanci sprawdzili wskazaną przez zgłaszającego trasę. W tym czasie dzwoniący jeszcze raz skontaktował się z oficerem dyżurnym piskiej komendy i powiedział, że widzi tego samego mężczyznę, który teraz wraca pchając ten skuter.

Stróże prawa w końcu zobaczyli opisywanego mężczyznę. Był on tak pijany, że spał na skuterze zaparkowanym na jezdni.

– Policjanci ustalili, że jest to 23-letni mieszkaniec gminy Biała Piska – dodaje policjantka. – Funkcjonariusze przewieźli go do komendy, gdzie sprawdzili stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący skuterem został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

  • Kierowca skutera zasnął na środku jezdni…
  • Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.
  • Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Onet

Komentarze