Czary mary kosztowały go 900 zł

Czary mary kosztowały go 900 zł. Czasami powodem kłopotów finansowych bywa ciekawość. Podobnie było w przypadku 26-latka z Elbląga, który dał się skusić na uliczną wróżbę i został okradziony.

Mężczyzna stracił 900 zł ale dowiedział się, że jego przyszłość maluje się w kolorowych barwach. Policjanci ostrzegają przed ulicznymi wróżbitami!

Elbląscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy 26-letniemu mężczyźnie. Zdarzenie miało miejsce 2. maja br. przy ulicy Hetmańskiej w Elblągu. 26-latek szedł ulicą i został zaczepiony przez kobietę, która poprosiła go o 2 zł na chleb.

Pani w wieku (około 60 lat) powiedziała, że jest w ciąży i jest głodna. Dostała nawet 10 zł ale od razu zaznaczyła, że religia nie pozwala jej na przyjmowanie pieniędzy „od tak”. Zaoferowała więc wróżenie. Kazała położyć dwuzłotową monetę na dłoni, a chwile później papierowy pieniądz. Mężczyzna przeprosił kobietę i powiedział, że za chwilę wróci tylko załatwi swoje sprawy. 26-latek poszedł do banku i wybrał z konta 12 tys. zł, które miał oddać znajomemu. Wracając znów spotkał wróżbitkę, która oznajmiła, że musi dokończyć wróżbę.

Zaznaczyła jednak, że potrzebne będą pieniądze. Całą gotówkę, którą pokrzywdzony podjął położył na dłoniach, które z kolei kobieta przykryła swoimi rękami. Wypowiedziała jakieś zaklęcia, oznajmiła, że wszystko będzie dobrze i odeszła. Dopiero po kilku minutach pokrzywdzony zorientował się, że brakuje mu 900zł. Sprawę zgłosił na policję.

Ciekawość ludzi co do ich przyszłości czasem bywa powodem finansowych kłopotów. Dlatego też policjanci z Elbląga ostrzegają przed osobami, które wróżą z ręki równocześnie opróżniając portfele.

Mechanizm działania jest w każdym przypadku podobny. By „spotęgować” moc wróżby, proponują klientom włożenie czegoś złotego lub cennego do trzymanej przez siebie chusteczki lub dłoni. Jak łatwo się domyśleć, rzeczy te nie wracają już do właściciela. Stosowana przez fałszywe wróżki psychomanipulacja skutkuje tym, że pokrzywdzone osoby orientują się, iż zostały okradzione dopiero po czasie. Dlatego gdy już dojdzie do takiego zdarzenia prosimy o jak najszybszy kontakt z policją pod numer telefonu 997 lub 112.

  • Czary mary kosztowały go 900 zł

Komentarze