Kadr z filmy #ExpressFLY

Elbląg z lotu ptaka wygląda naprawdę magicznie. Patrząc na nasze miasto z góry, odnosi się wrażenie, że nie jest tym samym, w którym żyjemy z dnia na dzień.

W minioną sobotę próbowaliśmy naszych redakcyjnych sił, i pierwszy raz sterowaliśmy Quadrocopterem, który zakupiliśmy głównie po to, aby filmami i zdjęciami z lotu ptaka dzielić się z naszymi Czytelnikami. Z tego urządzenia mamy zamiar wyjątkowo często korzystać. Nasze miasto, ale też okolice będziemy mogli Wam prezentować niemal z każdej strony.

Jesteśmy w trakcie intensywnego szkolenia, które pozwoli w pełni wykorzystać drona, który ma niesamowite możliwości i parametry, które pozwalają tworzyć wyjątkowe kadry. Podczas nauki latania tym statkiem powietrznym, udało nam się tylko z jednego dnia wybrać kilka ujęć, którymi natychmiast postanowiliśmy się podzielić z Wami.

I tak, nie dalej jak wczoraj (w sobotę) byliśmy w kilku punktach Elbląga, ale najbardziej urzekło nas Stare Miasto nocą, które z góry wygląda naprawdę magicznie. Minionej nocy na Starym Mieście nie brakowało też elblążan, którzy spędzali czas ze znajomymi w wielu lokalach, pubach ale i na świeżym powietrzu, dobrze się przy tym bawiąc. Zaznaczamy, że tych kilka ujęć, którymi się dzielimy, pochodzi z materiałów szkoleniowych. To oznacza, że kadry te powstały w trakcie naszej redakcyjnej, praktycznej nauki obsługi drona przy jednoczesnym poznawaniu podstaw prawa lotniczego. Jest to konieczne do uzyskania licencji na obsługę samolotu bezzałogowego. Licencja natomiast jest wymagana w przypadku tworzenia filmów z drona, na zlecenie osób trzecich bądź podmiotów i instytucji.

#ExpressFLY – miasto i region z lotu ptaka

Filmy i zdjęcia tworzyć będziemy przede wszystkim dla portalu ExpressElblag.pl, ale też nie odmówimy tym, którzy nagrania nam zlecą.

Zazwyczaj firmy, media, które posiadają takie urządzenia, zbyt często z nich nie korzystają, bo głównie wykorzystują je do innych celów. Chodzi oczywiście o zarobek. Od kilku lat obowiązuje moda na filmy z lotu ptaka, a ujęcia tak tworzone są faktycznie niepowtarzalne i wyjątkowe. Filmy zamawiane są niemal przez każdego.

Firmy zlecają filmowanie przeróżnych imprez, obiektów itp. Osoby prywatne, chcą uwiecznić ważne wydarzenia w życiu, jak choćby ślub, wesele itp. Urzędy i instytucje również często zlecają nagrania z drona. Tak do promocji miast, ośrodków, jak i wydarzeń i imprez kulturalno -rozrywkowych. My zakupiliśmy drona głównie po to, aby ujęciami dzielić się na naszych łamach z Czytelnikami, i po to aby Elbląg móc Wam prezentować z dosłownie każdej strony.

Zamówienia na filmy z lotu ptaka również będziemy realizować. Jednak aby móc świadczyć takie usługi i produkować filmy na zlecenie, konieczne jest posiadanie specjalnego certyfikatu UAVO, z języka ang. Unmanned Aerial Vehicle Operator, czyli świadectwa kwalifikacji „operatora bezzałogowego statku powietrznego”, uprawniające do wykorzystywania dronów w celach komercyjnych. Niebawem taki certyfikat będziemy posiadać. Zapewniamy jednak, że nasze usługi związane z produkcją filmów z drona będziemy świadczyć w najniższych cenach na rynku. Przede wszystkim dlatego, że ta działalność to nasza pasja… Jesteśmy otwarci na współpracę z osobami fizycznymi, firmami i instytucjami. Współpracujemy ze znanymi lektorami radiowo-telewizyjnymi oraz posiadamy dostęp do specjalnej bazy z muzyką, którą wykorzystać możemy w filmach.

Parametry naszego statku powietrznego #ExpressFLY

Filmy, które będziemy prezentować na naszych łamach powstawać będą docelowo z dwóch dronów. Na pokładzie naszego pierwszego drona znajdują się cztery kamerki (po dwie na froncie i na spodzie), które na bieżąco śledzą wszystko, co dzieje się dookoła koptera. Oprogramowanie drona przetwarza obraz z kamer na trójwymiarową mapę otoczenia, dzięki czemu nasz dron jest świadomy obiektów wokół siebie i sam potrafi zwalniać, przyspieszać, bądź całkowicie zawisnąć w powietrzu, by tylko nie zderzyć się z ludźmi lub przeszkodami. Nasz statek powietrzny rozwija prędkość do 70km/h a filmy nagrywa w rozdzielczości 4K. Zachęcamy do kontaktu z nami: kontakt@expresselblag.pl

  • Elbląg z lotu ptaka wygląda naprawdę magiczni
  • Magiczny Elbląg
  • Elbląg z drona
  • Stare Miasto w Elblągu z lotu ptaka
  • Film 
  • #ExpressFLY

Komentarze