O 26 maja nie trzeba chyba nikomu przypominać. Co roku jednak pojawia się to samo pytanie. Co kupić mamie? Najlepsze i najgorsze pomysły.

Co kupić mamie na Dzień Matki? Sprawa jest bardzo ułatwiona, jeśli rodzicielka ma jakieś pasje. Co jednak zrobić, gdy wyczerpaliśmy już wszystkie opcje? Z pewnością nie ufajmy temu, co podsuwają nam reklamy. Możemy trafić, jak kulą w płot. Oto najgorsze prezenty, jakie można wymyślić i, dla odmiany, najlepsze. Zgadniesz?

Tego nie kupuj!

2tego-nie-kupuj-na-dzien-matki

Kosmetyki dla mamy, ale…

Absolutnym liderem wśród najgorszych prezentów na Dzień Matki są kosmetyki przeciwzmarszczkowe. Reklamy przekonują, że stosujące je kobiety będą szczęśliwe. Jednak na pewno nie wtedy, gdy odbiorą prezent w postaci kremu przeciwzmarszczkowego jako sugestię, że wyglądają staro. 30 proc. ankietowanych przyznało, że to zły pomysł.

Kuchenne akcesoria?

Tak, wiemy, że lubisz kuchnię swojej mamy. Ale pamiętaj, że nie spędza tam całego życia. Jeśli wyraźnie nie zażyczy sobie prezentu w postaci kuchennych akcesoriów, nie rób jej tego. 17 proc. badanych potwierdziło, że to zły pomysł.

A może witaminy lub suplementy?

Suplementy i witaminy, szczególnie te polecane dla osób starszych, to zdecydowanie kiepski prezent. Potwierdza to 13 proc. ankietowanych. Podobnie jak krem przeciwzmarszczkowy przypominają o upływającym czasie.

Garnki i zastawy to też zły pomysł?

Zastawa stołowa i garnki to prezent odradzany przez 6 proc. osób biorących udział w badaniu. Podobnie jak akcesoria kuchenne przywiązują mamę do kuchni, a tego nie chce chyba żadna kobieta.

No to teraz coś, co mamę uszczęśliwi!

kolacja-na-dzien-matki

Przejdźmy jednak do tych udanych prezentów. Zamiast garnków 9 proc. ankietowanych poleca zabrać mamę w tym specjalnym dniu do restauracji na obiad lub kolację. Będzie zachwycona.

Również 9 proc. badanych poleca prezent na Dzień Matki w postaci voucheru do SPA. Luksusowe zabiegi pozwolą się zrelaksować i odpocząć od rzeczywistości.

voucher-do-spa

Spersonalizowana biżuteria to bardzo ciekawy pomysł według 10 proc. ankietowanych. W Polsce wciąż przeciera szlaki. Pozwoli mamie poczuć się wyjątkowo, ponieważ dostanie coś stworzonego specjalnie dla niej.

spersonalizowana-bizuteria

Tradycyjny bukiet kwiatów poleca 36 proc. badanych. W przypadku tego prezentu trudno popełnić faux pas. Chyba, że wybierzesz jedyne kwiaty, których mama nie lubi. A Ty? Co przygotujesz na 26 maja?

tradycyjny-bukiet-kwiatow

  • 26 maja to Dzień Matki.
  • Co kupić mamie? Najlepsze i najgorsze pomysły.
  • Prezent dla mamy
  • Dzień Matki

Źródło: Fakt24

Komentarze