FOT. EXPRESS ELBLAG

W słońcu będzie naprawdę gorąco. Czeka nas letni weekend. W Polsce temperatura w niedzielę może wzrosnąć do 27-28 stopni Celsjusza, a na zachód od Polski, na terenie Niemiec, nawet do 30 st. C” – pisze dla synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Czwartkowy – zimny niczym w październiku – poranek nie popsuł nam nastroju. Godziny arktycznej masy powietrza przeminęły wraz z czwartkiem.

Z ciepła cieszą się elblążanie, co dało się słyszeć w rozmowach „na mieście”. Letnia pogoda zapanuje w całej Polsce ale i u Niemców, Czechów, Słowaków, Węgrów, Austriaków i Włochów. Bo ciepło popłynąć ma szerokim strumieniem znad pustynnego Maroka oraz Algierii i sięgnąć ma aż południowej Skandynawii.

Coraz przyjemniej

Jeszcze w czwartkowy poranek temperatura miejscami spadła do 0-2 st. C na wschodzie kraju, lokalnie wystąpiły przymrozki, ale już na krańcach zachodnich kraju temperatura nie spadła poniżej 10 st. C.

Dzisiejszy poranek już był inny, bo minimum temperatury na wschodzie oscylowało wokół 4-7 st. C, a na zachodzie – wokół 9-12 st. C.

Jeśli chodzi o popołudnia, to od dziś będą zdecydowanie bardziej miłe. W piątek spodziewamy się od 18 st. C na wschodzie do 23 st. C na zachodzie. W Elblągu będzie około 21 stopni.

W sobotę na zachodzie Polski temperatura osiągnie już 23-25 st. C, a na wschodzie – 20-24 st. C., a w Elblągu około 23 st. Najcieplej zapowiada się niedziela, kiedy to na zachodzie odnotujemy 26-28 st. C, a na wschodzie – 23-25 st. C. W słońcu będzie naprawdę gorąco. W Elblągu nawet 25 kresek powyżej zera. Poniedziałek ma być jeszcze bardziej gorący. Wówczas w naszym mieście słupki rtęci wskazywać będą nawet 28 stopni Celsjusza.

A słoneczko o tej porze roku potrafi grzać, co widać szczególnie rano po temperaturze od wschodu słońca rosnącej w zawrotnym tempie. Kto żyw niech szykuje się na ciepły weekend! A co robić w Elblągu i okolicy w czasie weekendu? Niezwykłe atrakcje Warmii i Mazur publikujemy TUTAJ. O wielu z nich, nie miałeś żadnego pojęcia! Poznajcie miejsca, które warto odwiedzić!

  • W słońcu będzie naprawdę gorąco.
  • Czeka nas letni weekend.
  • Prognoza Pogody dla Elbląga i regionu
  • Express Meteo

Źródło: TVN Meteo

Komentarze