Wakacje 2016: Letnie imprezy w Elblągu i w promieniu 100 kilometrów, na których warto być

Letnie imprezy w Elblągu i w promieniu 100 kilometrów od naszego miasta, na których warto być. Naprawdę wiele będzie się działo tego lata, tak w Elblągu, jak i niedaleko od naszego miasta. Postanowiliśmy przybliżyć Wam szczegóły tych wydarzeń.

Dni Elbląga 2016 – 24-26 czerwca

Już coraz mniej czasu dzieli nas od Dni Elbląga, które w tym roku odbędą się w dniach 24-26 czerwca. Tegoroczna edycja to cała gama niesamowitych atrakcji oraz niespodzianek.

Plejada gwiazd podczas Dni Elbląga 2016. Dla elblążan wystąpią między innymi Maryla Rodowicz, Varius Manx z Kasią Stankiewicz, Video, Happysad, Jamal, Rafał Brzozowski, Liber, Kalwi&Remi oraz Elbląska Orkiestra Kameralna zagrają w podczas tegorocznych Dni Elbląga. Ale koncerty to nie wszystko! Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Gdynia – CUDAWIANKI 2016 – 25 czerwca

cudawianki-gdynia

Cudawianki to masowe, plenerowe, ogólnopolskie wydarzenie muzyczno-artystyczne, organizowane od 2009 [choć pilotażowa odsłona projektu odbyła się w 2007 roku podczas wydarzenia Świętojańska Carnival], oficjalnie otwierające sezon letni w Gdyni!

SCENA CUDAWIANKI / Plaża Śródmieście
Na scenie głównej ulokowanej na Plaży Śródmieście w dniu 25 czerwca 2016 wystąpią Ørganek oraz Taco Hemingway. Line up otworzy koncert młodego zespołu alternatywnego wyłonionego w wyniku rozstrzygnięcia konkursu.

Cudawiankowe koncerty na Plaży Śródmieście poprowadzi jak co roku znakomita dziennikarka i miłośniczka muzyki – Agnieszka Szydłowska.

Zapraszamy do bieżącego śledzenia programu i informacji o Cudawiankach na oficjalnej stronie: www.cudawianki.eu

Baltic Sail Gdańsk 2016 – 30 czerwca – 3 lipiec

Baltic-Sail-Gdansk-2016

Dokładnie 10 lat temu braliśmy udział w X Baltic Sail Gdańsk 2006. Po raz kolejny weźmiemy udział w tegorocznej, XX edycji Baltic Sail Gdańsk. W tym roku morska przygoda rozpocznie się 30 czerwca i potrwa do niedzieli, 3 lipca.

Organizatorzy pracują obecnie nad programem a przede wszystkim nad listą statków z Polski (i nie tylko), które zacumują w tym roku na Motławie i zabiorą chętnych w rejsy po Zatoce Gdańskiej.

Z pewnością, będzie tradycyjnie już ciekawie, kolorowo i muzycznie (Szanty pod Żurawiem to w końcu nieodzowny element Zlotu) a wszystko w morskich klimatach.

Scena Letnia w Krynicy Morskiej! (lipiec-sierpień 2016)

Przebojowe lato w Krynicy Morskiej. Scena Letnia to koncerty, spektakle kabaretowe, standUp, disco, recitale, atrakcje dla dzieci, pyszna kawa, przekąski, soki, piwo. Choć większość imprez jest biletowanych, są i darmowe. Być może znajdziecie coś dla siebie. Publikujemy wykaz imprez w Krynicy Morskiej podczas lata 2016.

Inauguracja sezonu Sceny Letniej! 1 lipca godz. 21:00
3 lipca godz. 20.00 – Kabaret 44-200
5 lipca godz. 20.30 – Kabaret Smile
6 lipca godz. 20.30 – Zenek Martyniuk z zespołem AKCENT
7 lipca godz. 20.30 – Kabaret Młodych Panów
9 lipca godz. 20.30 – Robert Kasprzycki
10 lipca godz. 19.00 – Łowcy.B w najnowszym programie 2016
11 lipca godz. 20.00 – Gala disco z zespołem BOYS
12 lipca godz. 20.30 – Kabaret „NOWAKI”
15 lipca godz. 20.30 – Kabaret HRABI
16 lipca godz. 20.30 – PLATEAU i Krzysztof KILIAŃSKI
17 lipca godz. 20.30 – Kabaret Czesuaf
19 lipca godz. 20.30 – KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH
20 lipca godz. 20.30 – Marek Piekarczyk akustycznie
21 lipca godz. 20.30 – Jerzy Kryszak
24 lipca godz. 20.30 – Kabaret JURKI
26 lipca godz. 20.30 – Piotr BAŁTROCZYK
2 sierpnia godz.20.30 – Cezary PAZURA
9 sierpnia godz.20.30 – Kabaret ANI MRU-MRU
13 sierpnia godz.18.00 – Kabaret PARANIENORMALNI w Krynicy Morskiej

Open’er Festival 2016 – Gdynia 29 czerwca – 2 lipiec

Opener-Festival1

Oprócz muzyki Open’er Festival, to największy w Polsce interdyscyplinarny festiwal prezentujący bogaty przegląd sztuk wizualnych: Galerię Open’era, prace Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, przedstawienia teatralne we współpracy z warszawskim Nowym Teatrem, dokumentalne ALTERKINO, popularyzujący czytelnictwo w Bibliotece Open’era oraz modę od najnowocześniejszych polskich projektantów na scenie Fashion Stage. Wydarzenie jest otwarte na najmłodszych widzów dzięki Kids Zone – strefie kreatywnej zabawy. Open’er jest dwukrotnym laureatem European Festival Awards w kategorii Best Major Festival.

Open’er Festival is where the magic happens! Apart from musical highlights, this Poland’s largest and most interdisciplinary festival offers a rich insight into music and arts with an on-site Open’er Gallery, a modern art museum, collaboration with leading theatres, cinema and a library – a place to spread the (written) word and meet the best Polish writers – as well as fashion from up-and-coming Polish designers on Fashion Stage. The event is opened to children in Kids Zone, a place for creative entertainment for the youngest festival goers. Two-time European Festival Awards winner as Best Major Festival.

Więcej informacji: http://opener.pl/

Opener-Festival

  • Letnie imprezy w Elblągu i w promieniu 100 kilometrów
  • wakacje 2016
  • Zaplanuj wakacje z Express Elblag

Komentarze