Co elblążanie kupują na Pierwszą Komunię Świętą - sprawdził Express Elblag

Sprawdziliśmy co elblążanie kupują na Pierwszą Komunię Świętą. Jest kilka hitów, które w tym roku sprzedają się jak świeże bułki. Przybliżamy szczegóły odnośnie kilku wybranych produktów z podium. One cieszą się największym zainteresowaniem.

Kilka dni temu opublikowaliśmy na naszych łamach artykuł, w którym zaprezentowaliśmy dość niezwykły gadżet, który zapewne spodoba się każdemu dziecku – małemu i dużemu. Mianowicie chodzi o elektryczną hulajnogę. Wspominaliśmy, że ten nietypowy produkt byłby idealnym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą. Po naszej publikacji Media Markt w Elblągu sprzedało kilka takich gadżetów – właśnie na prezent dla dziecka, które przystępuje w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Informowaliśmy także, że zaprezentujemy inne produkty, które sprawią radość dzieciom, w ten szczególny dzień.

Postanowiliśmy tematem zająć się nieco w inny sposób. Sprawdziliśmy co elblążanie kupują na Pierwszą Komunię Świętą. W efekcie, zaprezentujemy kilka wybranych produktów, z których każdy będzie idealnym prezentem dla pierwszokomunijnego dziecka.

Czasy się zmieniają, to nie ulega wątpliwości. To co dla dzisiejszych 30 i 40 latków było komunijnym hitem, i ogromnie cieszyło, dzieciom XXI wieku już takiej radości na pewno by nie sprawiło. Dziś najczęściej wręczamy pieniądze lub prezenty, które sprawią, że sami poczujemy się wyjątkowo, bo podarujemy dziecku coś niezwykłego. Rodzice chrzestni w zasadzie nie mają granic w wybieraniu prezentów na Pierwszą Komunię. Chcą być szczególnie zapamiętani ale też nie chcą, aby rodzina wzięła ich na języki, gdyby kupili coś nietrafionego lub… taniego. Taka natura nas Polaków – zastaw się, a postaw się. No ale jeżeli mamy się już zastawić, to co wybrać?

Hit nr 1 w 2016 roku to… Dron

DJI Phantom 4 - dron dostępny w elbląskim Media Markt
DJI Phantom 4 – dron dostępny w elbląskim Media Markt

To dla nas podwójnie zaskoczenie… Bowiem komunijnym hitem w tym roku jest najnowszy dron „Quadrocopter DJI Phantom 4„. Podwójne zaskoczenie bierze się stąd, że dron ten jest jednym z droższych. Kosztuje ponad 5000 złotych. Mimo tego, to właśnie tym gadżetem na prezent pierwszokomunijny interesuje się wielu dorosłych. Media Markt w Elblągu, kilka takich dronów sprzedał, właśnie na prezent pierwszokomunijny.

– Rodzice, chrzestni a nawet dziadkowie chcą swoim ukochanym pociechom sprawić niezwykłą radość, bo przecież Pierwszą Komunię Świętą ma się raz w życiu. Są tacy, którzy kupują takie prezenty za gotówkę, ale większość osób korzysta z zakupu ratalnego, bo w naszym markecie mamy bardzo korzystną ofertę kredytowania towarów, na tzw. raty „0” procent. – mówi nam jeden z pracowników elbląskiego Media Markt. – Akurat jeżeli chodzi o tego drona, to najnowszy model, którym sterowanie nie sprawi problemów nikomu. Nawet dziecku. Być może właśnie przez możliwości tego drona, bliscy dzieci pierwszokomunijnych decydują się na zakup droższego modelu. Akurat ten model – DJI Phantom 4 – posiada takie rozwiązania, które sprawiają, że w zasadzie nie ma możliwości aby uległ uszkodzeniu. Posiada tzw. inteligentny lot. Poprzez zaznaczanie na tablecie, pozwala szybko wskazać obserwowany cel a także zdefiniować poruszanie się – nad celem, wokół niego. Wystarczy, że użytkownik na tablecie wybierze obiekt, który go interesuje a Phantom 4 będzie do niego lub za nim podążał. Co ciekawe, sami możemy być takim celem dla naszego Phantoma. Np. podczas biegania, jazdy na rowerze czy hulajnodze – jeżeli zaznaczymy opcję śledzenia nas, dron będzie za nami leciał. W razie gdyby stracił z nami kontakt – bezpiecznie i zupełnie sam wróci do miejsca, z którego wystartował. Tym dronem dzieci bez przeszkód potrafią latać. Zapewniam. – opowiada nam możliwościach DJI Phantoma 4, pracownik Media Markt w Elblągu.

Faktycznie. Sprawdziliśmy DJI Phantom 4. Jako, że mamy przykre doświadczenia, bo niespełna rok temu nasz dron – poprzednik prezentowanego modelu – runął na ulicę Chrobrego w Elblągu podczas pierwszego lotu – mieliśmy małe obawy sterować, bądź co bądź, drogim urządzeniem. W przypadku DJI Phantom 4, nic nie może się równać poprzednim modelom. Latanie tym egzemplarzem to ogromna frajda i fenomenalne efekty.

Dzięki sensorom Phantom 4 unika nawet największych przeszkód. Przez podwójny system satelit GPS i wbudowane sensory, pozwala na dokładne ustalenie pozycji. Dzięki temu Phantom 4 to quadrocopter, którym lataliśmy gdzie tylko chcieliśmy. Wkrótce zaprezentujemy na filmie efekt naszego lotu nad Elblągiem. Jakość nagranego filmu jest powalająca. Obraz przejrzysty i czysty, i nawet przy sporym kadrowaniu, niewiele traci na wartości. DJI Phantom 4 nagrywa w jakości 4K przy 30 klatkach na sekundę. Niesamowite Slow Motion w jakości 1080p i aż 120 klatkach na sekundę pozwala na nagranie prawie każdego materiału w doskonałej jakości. Jeszcze kilka takich urządzeń możecie kupić od ręki w Media Markt w Elblągu.

Nim zaprezentujemy nasz film – zobaczcie niezwykłe ujęcia wykonane DJI Phantom 4

Hit nr 2 – GoPro

Kamera GoPro zainstalowana na kasku
Kamera GoPro zainstalowana na kasku

Kolejnym komunijnym hitem w Elblągu są kamery GoPro. To dużo tańsze urządzenia, które frajdę sprawią każdemu dziecku, ale też każdemu dorosłemu. Taką kamerą nagrywać można filmy w jakości 4K na powietrzu, w słońcu, deszczu ale też… pod wodą. Np. podczas pobytu i korzystania z wodnych uciech na Dolince. Bez przeszkód możemy nurkować z tą kamerą i nagrywać wszystko to co dzieje się pod wodą. Tak samo nad jeziorem czy w morzu. Tego typu kamerki możemy zamocować na kasku podczas jazdy na rowerze czy gdy skaczemy na bungee. Możemy dokumentować podróże samochodem, instalując kamery wewnątrz lub na zewnątrz auta. Fenomenalne możliwości, mały rozmiar, niezwykła jakość nagranych filmów, intuicyjna i prosta obsługa, z którą poradzi sobie nawet przedszkolak, ale i przystępna cena – to główne atuty GoPro. Jest ich jednak dużo więcej.

Kamera GoPro Hero
Kamera GoPro Hero

– Ten kto ma GoPro, nie spędza czasu w domu. Tym urządzeniem nie można też się znudzić. Kamerki GoPro sprawiają, że każdemu chce się żyć aktywniej i nagrywać wszystko wokół. Jako prezent dla dziecka, to bardzo dobry wybór. Oprócz aktywnego spędzania czasu z taką kamerą, zazwyczaj ich posiadanie wiąże się z rozwojem w dziedzinie filmowania i swoistą edukacją. Dzieci po jakimś czasie próbują swoich sił w montowaniu filmów, które same nagrały. Kamery GoPro elblążanie wyjątkowo często wybierają na pierwszokomunijny prezent. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to właśnie najczęściej kupowany gadżet w prezencie na komunię w Elblągu. Przystępne ceny – to pewnie główny atut tych urządzeń. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Niemniej jednak – kamerki GoPro w prezencie dla dziecka kupowane były zazwyczaj z całym osprzętem. – mówi nam sprzedawca z elbląskiego Media Markt.

Poniżej podajemy ceny i kilka szczegółów z wybranych trzech modeli.

Kamera GoPro HERO – cena 549 złotych. Filmy nagrywamy tym urządzeniem w rozdzielczości 1080p. Urządzeniem robić także możemy zdjęcia. GoPro HERO posiada: wbudowany mikrofon, ultraszerokokątny szklany obiektyw, zintegrowaną kamera + obudowa.

Zawartość zestawu kamery GoPro HERO:
– Zintegrowana Kamera + Obudowa
– Wbudowany akumulator
– Tylne drzwiczki typu skeleton
– Zakrzywione + Płaskie samoprzylepne mocowania
– Szybkozłączki
– Kabel USB

Kamera GoPro HERO 4 Silver Adventure Edition – cena: 1598 zł.
Urządzenie posiada wbudowany i dotykowy ekran LCD. Nagrywa filmy w jakości 1080p (do 60 klatek/s.) jak i 4K (do 15 klatek/s.), 2.7K (30 klatek/s.) Tryb Protune nie tylko do filmów ale także do zdjęć. Tryb video Super view – Rejestruje najbardziej wciągający szerokokątny obraz na świecie. Wbudowane moduły Wi-Fi oraz Bluetooth.

Zawartość zestawu GoPro HERO 4 Silver Adventure Edition:
– Kamera GoPro HERO 4 Silver
– Wodoszczelna obudowa do 40 m
– Bateria GoPro
– Tylne drzwiczki typu skeleton + Touch
– Zakrzywiony samoprzylepny element montażowy (do kasku)
– Płaski samoprzylepny element montażowy
– Szybkozłączki
– Przegub 3-way Pivot
– Kabel USB

Kamera GoPro HERO 4 Black Adventure Edition – cena 1799 zł.
To najbardziej zaawansowane GoPro jakie powstało. Posiada lepszą jakość obrazu i 2x wydajniejszy procesor z 2x szybszym klaktażem, HERO4 Black przenosi nagrodzoną statuetką Emmy® jakość GoPro na zupełnie inny poziom. Niesamowity, wysokiej jakości tryb 4K30 i szybki klatkaż trybu 1080p120 umożliwiają rejestrację zachwycających ujęć Ciebie i Twojego otoczenia. Nowe ustawienia Protune™ zdjęć, jak i video odblokowują ręczne ustawienia Kolorystyki, Granicznego ISO, Ekspozycji i innych. Wodoszczelność do 40m, 12MP zdjęcia w oszałamiających 30 klatkach na sekundę i ulepszone audio sprawiają, że HERO4 Black jest najlepszym rozwiązaniem rejestrującym nasze życie.

Kamera GoPro HERO 4 Black Adventure Edition nagrywa filmy w rozdzielczości 4K (ULTRA HD) w szybkości 30 klatek/s, rejestruje wysokiej jakości zdjęcia 12MP z prędkością do 30 klatek na sekundę. Posiada Tryb Protune, Tryb Super view. Ma wbudowane moduły Wi-Fi oraz Bluetooth.

Zawartość zestawu GoPro HERO 4 Black Adventure Edition:
– Kamera GoPro HERO 4 Black
– Wodoszczelna obudowa do 40 m
– Bateria GoPro
– Tylne drzwiczki typu skeleton
– Zakrzywiony samoprzylepny element montażowy (do kasku)
– Płaski samoprzylepny element montażowy
– Przegub 3-way Pivot
– Kabel USB

Protune™ jest trybem video, który odblokowuje pełen potencjał kamery wraz z ustawieniami manualnymi, oferując niezwykłą jakość obrazu oraz nagrania kinowej jakości przydatne przy profesjonalnych produkcjach. Filmowcy mają teraz znacznie większą elastyczność i efektywność podczas pracy niż kiedykolwiek wcześniej. Opcja nagrywania filmów w kinowym standardzie 24 fps ułatwiającym wykorzystywanie przy montażu nagrań GoPro z innymi nagraniami.

SuperView™, tryb video który pozwala zarejestrować jeszcze szerszą perspektywę. Natomiast tryb Auto Low Light w inteligentny sposób dostosowuje liczbę klatek na sekundę, by zapewnić najlepszy obraz przy słabych warunkach oświetleniowych.

Hit nr 3 smartfon lub komputer

Samsung S7 i Apple iPhone 6S kupisz w Media Markt
Samsung S7 i Apple iPhone 6S kupisz w Media Markt

Na kolejnych pozycjach, pośród ulubionych i najczęściej kupowanych produktów w Media Markt z przeznaczeniem na prezent, na Pierwszą Komunię Świętą, są smartfony i komputery. Dużą popularnością pośród smartfonów cieszą się urządzenia marki Samsung oraz Apple. Zresztą na prezent pierwszokomunijny dość często wybierany jest także komputer firmy, której znakiem rozpoznawczym jest nadgryzione jabłko. Media Markt w Elblągu posiada w swojej ofercie całą gamę najbardziej popularnych produktów znanych marek. Są też gorące nowości. Aby zapoznać się ze szczegółami, np. przy zakupie sprzętu marki Apple – najlepiej wybrać się samemu do Media Markt w Centrum Handlowym Ogrody. W elbląskim markecie – czym nie wszystkie sklepy tej sieci mogą się pochwalić – pracują tzw. autoryzowani przez Apple specjaliści i doradcy, którzy przybliżą każdy szczegół związany akurat z tą marką. Podobnie jest w przypadku innych firm i produktów znanych marek.

Pierwsza Komunia Święta kiedyś, a dziś?

Ktoś powie, że dziś Pierwsza Komunia Święta to skomercjalizowane wydarzenie, które niewiele ma wspólnego z duchowym przeżyciem, bo sprowadza się do prezentów i tylko to dla dzieci jest najważniejsze. My akurat się z takim twierdzeniem nie zgadzamy się. Gdy sami przystępowaliśmy do tego sakramentu, wcale nie było inaczej niż dziś. Oczywiście w kwestii prezentów.

Ten zegarek był hitem komunijnym w latach 80-tych.
Ten zegarek był hitem komunijnym w latach 80-tych.

Wówczas – w latach 80-tych (wtedy właśnie przystępowaliśmy do I Komunii św.) hitem były rowery, elektroniczne zegarki z 16 melodyjkami i… dresy z Turcji. Czasy się zmieniły, a sklepowe półki wypełniły wynalazkami XXI wieku. Dla każdego dziecka najważniejsze w przeżywaniu Pierwszej Komunii Świętej będą duchowe doświadczenia, o ile rodzice i dziadkowie o to zadbają. Prezenty zawsze były i pewnie zawsze będą dodatkiem do tej uroczystości. Niemniej jednak, w kwestii prezentów też warto zastanowić się nad wyborem.

Gdybyśmy to my mieli decydować i wybierać pomiędzy komputerem, smartfonem a dronem czy kamerą GoPro dla naszego dziecka – postawilibyśmy na te dwa ostatnie produkty. Przede wszystkim dlatego, że nie przeniosą naszego dziecka w świat wirtualny, a kusić będą do przeżywania przygód, z przyjaciółmi i bliskimi w świecie rzeczywistym.

Produkty w niniejszym materiale mogliśmy zaprezentować dzięki uprzejmości sklepu Media Markt w Elblągu.

Komentarze