Seksafera na wokandach elbląskiego sądu

Seksafera na wokandach elbląskiego sądu – ważą się losy byłego prezydenta. Sąd okręgowy w Elblągu dziś o godzinie 9:00 rozpoczął rozpoznawanie apelacji w procesie byłego prezydenta Olsztyna, odpowiadającego za zgwałcenie urzędniczki.

Dziś w sądzie w Elblągu stawili się były prezydent Olsztyna Małkowski wraz ze swym obrońcą Markiem Gawrylukiem oraz prokurator. Na sprawę sądową nie stawiły się pokrzywdzone. Obrona złożyła wniosek o przesłuchanie na rozprawie czterech świadków.

Wyłączona jawność

Na początku rozpoznawania sprawy prokurator z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Iwona Kruszewska złożyła wniosek do sądu o wyłączenie jawności z uwagi na charakter sprawy. Sąd uwzględnił wniosek i rozprawa toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Tak było w sądzie rejonowym w Ostródzie

21 września ubiegłego roku sąd rejonowy w Ostródzie skazał Małkowskiego na karę 5 lat bezwzględnego więzienia. Były prezydent (zgadza się na podanie nazwiska – przyp. red.) został uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz usiłowania zgwałcenia, przy czym czynu tego miał się dopuścić wykorzystując relację zależności. Z powodu przedawnienia umorzone zostały zarzuty dotyczące molestowania.

Seksafera na wokandach elbląskiego sądu – ważą się losy byłego prezydenta

Prokurator Jolanta Kruszewska zapowiedziała, że będzie wnosić o wyższą karę. Taką karą jest 8 lat pozbawienia wolności oraz zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk w jednostkach administracji publicznej przez 10 lat a także 10-letni zakaz kontaktowania się z główną pokrzywdzoną.

Aktualizacja

Sąd odroczył jej finał i wyznaczył termin  końcowy na 3 czerwca 2016 roku.

 

 

  • Dziś w elbląskim sądzie ważą się losy byłego prezydenta Olsztyna

  • Sąd wyłączył jawność na wniosek prokuratury

  • Prokurator domaga się kary 8 lat pozbawienia wolności

  • Seksafera na wokandach elbląskiego sądu – ważą się losy byłego prezydenta

Komentarze