fot.polskieradio.pl

Ziobro gani i ostrzega komorników, chodzi o 500 plus. Nie tak dawno informowaliśmy Was o sytuacjach, w których komornicy zabierają pieniądze z programu rodzina 500 plus – jest już reakcja ministerstwa.

Resort sprawiedliwości gani komorników i przypomina im, że fundusze z programu 500 plus nie podlegają egzekucji. – Za naruszenie tych przepisów grozi odpowiedzialność dyscyplinarna! Może być to upomnienie ale może również wydalenie z zawodu – ostrzega Ministertwo Sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro dynamicznie zareagował na doniesienia medialne o zajmowaniu przez komorników pieniędzy z programu „Rodzina 500 plus”. O takim przypadku informowaliśmy Was TUTAJ. Minister przy tej okazji przypomniał, że pieniądze te pieniądze nie mogą podlegać egzekucji.

Minister zwrócił się do komorników, by respektowali mówiące o tym przepisy art. 833 § 6 Kodeksu postępowania cywilnego. – W przypadku ich naruszenia komornikom grozi odpowiedzialność dyscyplinarna: od kary upomnienia do wydalenia z zawodu – ostrzega Ministerstwo Sprawiedliwości.

Zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowaniu dzieci pieniądze z programu Rodzina 500 plus są świadczeniem wychowawczym i nie mogą być przedmiotem egzekucji, o czym komornicy albo zapominają albo z premedytacją zajmują, ignorując obowiązujące ich przepisy.

  • Ziobro gani i ostrzega komorników, chodzi o 500 plus

  • Pieniądze z programu „Rodzina 500 plus nie podlegają egzekucji

 

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze