SuperPKS uruchamia kolejną linię - fot. Express Elblag

SuperPKS uruchamia kolejną linię Elbląg – Poznań. Kursy obsługiwane będą przez przewoźnika z naszego miasta – PKS Elbląg. Trasa wiedzie przez następujące miejscowości: Malbork, Kwidzyn, Grudziądz, Bydgoszcz, Żnin, Gniezno.

Pierwszy autobus SuperPKS z Elbląga do Poznania odjedzie już 18 maja 2016 roku. Odjazd z Elbląga w kierunku Poznania z dworca PKS o godzinie 6.00. Z Poznania do Elbląga SuperPKS odjeżdżał będzie o godzinie 13.

W połowie marca 2016 firm Teroplan S.A. przy współpracy z PKS Elbląg oraz Scania Polska uruchomiła nową markę na rynku autobusów dalekobieżnych SuperPKS. W ramach tego projektu wystartowała pierwsza linia na trasie Trójmiasto-Warszawa przez Elblag, a operatorem – przewoźnikiem na tej trasie jest polska i elbląska firma – PKS Elblag.

Nowa marka oferuje pasażerom wysoki standard i komfort podróżowania nowoczesnymi autokarami (najczęściej marki Scania Touring) wyposażonymi w dwustrefową klimatyzację, fotele z pasami bezpieczeństwa i uchylnymi oparciami. Autobusy mają przyciemniane szyby, toaletę, indywidualne nawiewy i oświetlenie, a także Wi-Fi. Dodatkowo pasażerowie podróżujący marką SuperPKS mają możliwość zakupu biletów w kanałach online w atrakcyjnej cenie – prawie zawsze taniej niż w innych kanałach sprzedaży (na dworcu czy u kierowcy) – już od 1 zł.

SuperPKS to odpowiedź polskich przewoźników na rosnące wymagania pasażerów, którzy oczekują wygodnych i nowocześnie wyposażonych autobusów, także na krótszych trasach.

Jako pierwsza pod marką SuperPKS, w marcu, została uruchomiona linia Trójmiasto – Warszawa, obsługiwana przez PKS Elbląg.

Obecnie na trasy wyjeżdżają dwa autokary SuperPKS obsługujące codziennie jedno połączenie z Gdyni do Warszawy i jedno z Gdańska do Warszawy oraz kursy powrotne. Na trasie autobusy zatrzymują się w Nowym Dworze Gdańskim, Elblągu, Pasłęku, Ostródzie, Mławie i Płońsku.

– W połowie maja 2016 na trasie Trójmiasto – Warszawa pojawi się też kolejny autobus SuperPKS obsługujący kolejną parę kursów. W planach jest uruchomienie kolejnych tras, w innych częściach Polski, obsługiwanych przez SuperPKS, w ramach współpracy z kolejnymi przewoźnikami. Docelowo siatka połączeń będzie obejmować całą Polskę.
– informuje Klaudia Zawada z firmy Teroplan S.A..

Co wyróżnia markę SuperPKS?

– jest to polska marka, za którą stoją polscy przewoźnicy

-linie SuperPKS będą łączyć ze sobą nie tylko największe miasta, ale też te mniejsze – jest duże zapotrzebowanie wśród mieszkańców mniejszych miast (powiatowych) na połączenia z miastami wojewódzkimi. Trasy planowane będą w taki sposób, by optymalizować czas podróży ale jednocześnie wyjść z ofertą przewozową do mieszkańców mniejszych miejscowości.

– w sezonie uruchamiane będą linie turystyczne dowożąc pasażerów do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w górach i nad morzem.

Firmie Teroplan S.A jako dostawcy dedykowanych systemów sprzedażowych dla przewoźników zależy na podnoszeniu konkurencyjności przewoźników, z którymi współpracuje, więc wspiera ich w tym swoim doświadczeniem z dziedziny marketingu i technologii.

Jaka jest polityka cenowa SuperPKSu?

Klienci SuperPKS mają możliwość zakupu biletów w kanałach online w atrakcyjnej cenie – zawsze taniej niż w innych kanałach sprzedaży (na dworcu czy u kierowcy). Na każdym kursie, dostępny jest jeden bilet za 1 zł. Pozostali pasażerowie otrzymują także wysokie zniżki sięgające nawet do 50%. Każdy pasażer, kupujący drogą online, ma gwarancję, że kupi bilet taniej niż u kierowcy czy też na dworcu.

  • SuperPKS uruchamia kolejną linię
  • PKS Elbląg obsługiwał będzie linię na trasie Elbląg – Poznań
  • 18 maja ruszają nowe połączenia SuperPKS z Elbląga

Komentarze