Pioruny nad elbląską katedrą i ogromna ulewa. Zdjęcia nadesłała Ewelina poprzez http://expresselblag.pl/daj-nam-cynk/

Zimno i mokro – pogoda długoterminowa. Przyszło ochłodzenie i deszcz, sprawdziliśmy jak długo będzie utrzymywać się taka pogoda i kiedy wrócą pogodne i ciepłe dni.

W najbliższych dniach pogodę w Polsce kształtować będą ośrodki niskiego ciśnienia znad północnej i zachodniej Europy. Początek tygodnia będzie obfitował w opady deszczu, a temperatura odczuwalna będzie mało komfortowa. Cieplejsze powietrze zacznie do nas docierać dopiero od czwartku.

Dziś będzie zaledwie 11 stopni C na dodatek będzie padał deszcz. Wtorek będzie jeszcze chłodniejszy, termometr wskaże 10 stopni C i również deszcz, tak samo wyglądać będzie środa, temperatura podniesie się o zaledwie 2 stopnie C.

Ocieplenie przyjdzie dopiero w czwartek, wtedy temperatura wyniesie 18 stopni C, jednak deszcz nie ustąpi, w piątek temperatura podniesie się o jeden stopień, w dalszym ciągu będzie padał deszcz, a do tego możliwe burze. W sobotę się znowu przyjdzie ochłodzenie, temperatura wyniesie 15 stopni C i oczywiście będzie towarzyszył deszcz.

Jedynym pogodnym dniem w tym tygodniu będzie niedziela, temperatura wyniesie 16 stopni C bez deszczu.

A jaka pogoda będzie w następnym tygodniu? Poniedziałek i wtorek znowu będą mokre i chłodne, od deszczu odpoczniemy w środę, czwartek, piątek i sobotę temperatura wyniesie odpowiednio 13, 13, 18 i 19 stopni C. W niedziele znowu deszcz i zaledwie 15 stopni C.

 

  • Zimno i mokro – pogoda długoterminowa

  • W tym tygodniu będzie zimno i mokro

  • W następnym tygodniu odpoczniemy od deszczu

Komentarze