Nietrzeźwi kierowcy i awantury w domach - weekend w Elblągu

Nietrzeźwi kierowcy i awantury w domach – weekend w Elblągu. Policjanci podczas minionego weekendu interweniowali 183 razy. Łącznie wylegitymowano 425 osób. Do wytrzeźwienia m.in. z interwencji domowych przewieziono 25 nietrzeźwych.

Funkcjonariusze z prewencji sprawdzili także 22 telefony oraz skontrolowali 27 pojazdów. Zatrzymano także 3 nietrzeźwych kierujących.

Pierwszym z nich okazał się być 51-letni Stanisław K. jego auto policjanci z ruchu drogowego zatrzymali na ul. Królewieckiej. Mężczyzna kierował osobowym citroenem mając 0,72 promila. W podelbląskim Suchaczu zatrzymano pijanego rowerzystę. Mężczyzna miał 0,86 promila alkoholu. Spotkanie z policjantami zakończyło się 500 złotowym mandatem.

Wczoraj około godziny 8.00 w Elblągu przy ul. Mazurskiej patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 27-latkę, która kierowała peugeotem 306. Po zbadaniu jej alkotestem okazało się, że ma 0,8 promila alkoholu w organizmie. Kluczyki do auta przekazano innej trzeźwej osobie. Teraz 27-latka odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali też 1 prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. 21 – letni mężczyzna swoim audi rozpędził się do 128 km/h w tym momencie jego prędkość została zmierzona przez policyjny wideorejestrator. 21-letni kierujący miał prawo jazdy od roku. Przez ten czas uzbierał już 20 punktów karnych. Teraz prawo jazdy zostało mu zatrzymane na 3 miesiące.

Nietrzeźwi kierowcy i awantury w domach – weekend w Elblągu.

  • Policjanci podczas minionego weekendu interweniowali 183 razy
  • Do wytrzeźwienia m.in. z interwencji domowych przewieziono 25 nietrzeźwych.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze