W te dni będziemy pracować krócej?

W te dni będziemy pracować krócej? Chodzi o Wielki Piątek i Wigilię. Do Sejmu trafił projekt autorstwa Polskiego Stronnictwa Ludowego, KUKIZ15 i PiS popierają.

Projekt ustawy zakłada, iż Wielki Piątek i 24 grudnia, czyli Wigilia byłyby dniami, w których czas pracy nie może przekraczać czterech godzin na dobę, przy jednoczesnym zachowaniu wynagrodzenia za cały dzień pracy.
Projekt ustawy wstępnie spodobał się Prawi i Sprawiedliwości oraz klubowi KUKIZ15, Platforma Obywatelska i Nowoczesna jest przeciw.

Obecnie obowiązujące przepisy mówią, że dniami wolnymi od pracy są: niedziele oraz 1 stycznia – Nowy Rok, 6 stycznia – Święto Trzech Króli, pierwszy i drugi dzień Wielkiej Nocy, 1 i 3 maja, Zielone Świątki, dzień Bożego Ciała, 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, 1 listopada – Wszystkich Świętych, 11 listopada – Święto Niepodległości oraz 25 i 26 grudnia – Boże Narodzenie.

Głosowanie nad wnioskiem złożonym przez PO o odrzucenie projektu autorstwa PSL w pierwszym czytaniu ma odbyć się na kolejnym posiedzeniu Sejmu, które zaplanowano na przyszły tydzień.

W te dni będziemy pracować krócej? Wszystko w rękach Prawa i Sprawiedliwości. A Wy jak oceniacie ten pomysł? Zapraszamy do dyskusji!

 

  • W Wielki Piątek i Wigilię mamy pracować maksymalnie 4 godziny

  • PiS i KUKIZ15 popierają projekt, PO i Nowoczesna są przeciw

Źródło: Wirtualna Polska

Komentarze