Ilustracja do tekstu

Michał Szpak 3 w głosowaniu widzów! Wczoraj odbył się 61 finał konkursu piosenki Eurowizji, nasz reprezentant Michał Szpak zajął 8 pozycje, ale w głosowaniu widzów zajął wysokie 3 miejsce.

Po zsumowaniu głosów widzów i głosów jurorów Michał Szpak zajął ósme miejsce.Michał Szpak otrzymał od widzów aż 223 punkty, co pozwoliło naszemu reprezentantowi być w pierwszej 10 finału konkursu piosenki Eurowizji. To najlepszy wynik Polski w ciągu ostatnich lat.

Wynik Michała Szpaka skomentowała na facebooku dziennikarka Kinga Rusin: „Trzecie miejsce dla Michała Szpaka w głosowaniu widzów na Eurowizji! BRAWO! GRATULACJE! A głosy jury? Cóż to czysta polityka. Muzyka miała tu drugorzędne znaczenie. To głosowanie pokazało kto z kim w Europie trzyma. Wnioski wyciągnijmy sami.”

Cały finał wygrała reprezentantka Ukrainy Jamala, która w głosowaniu widzów zajęła 2. miejsce za Rosją. To oznacza, że za rok Eurowizja zagości w Kijowie. Pochodząca z Krymu Tatarka zaśpiewała piosenkę „1944”, nawiązującą do krymskich przesiedleń, których dokonywała Armia Czerwona.

Tak prezentowała się pierwsza dziesiątka:

Ukraina 534

Australia 511

Rosja 491

Bułgaria 307

Szwecja 261

Francja 257

Armenia 249

Polska 229

Litwa 200

Belgia 181

Zgadzacie się z Kingą Rusin, że konkurs piosenki Eurowizji jest głównie konkursem politycznym? Zapraszamy do dyskusji.

  • Michał Szpak zajął 8 miejsce w finale konkursu Eurowizji

  • Finał konkursu Eurowizji wygrała reprezentantka Ukrainy

 

Komentarze