Małe dzieci zabrane przez policję w Elblągu. Fot. Express Elblag

Małe dzieci zabrane przez policję w Elblągu. Rodzice pijani w sztok. Zdarzenie miało miejsce dziś przed godziną 20.00 na ulicy Skrzydlatej.

Policjanci w Komendy Miejskiej Policji w Elblągu interweniowali dziś przed godziną 20.00 na ulicy Skrzydlatej. Funkcjonariuszy zaalarmowali zatroskani sąsiedzi, którzy poinformowali, że małe dzieci w wieku 4 i 5 lat pozostają bez opieki, bo ich rodzice są pijani.

Na miejsce dyżurny policji wysłał kilka patroli. Okazało się, że bezpieczeństwo małych dzieci jest zagrożone. Oboje rodzice byli pijani.

– Dzieci w wieku 4 i 5 lat zabrali policjanci do rodziny zastępczej. Matka i ojciec zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w policyjnej izbie zatrzymań. Nieodpowiedzialnym rodzicom grozi odpowiedzialność karna. – poinformował nas Jakub Sawicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Za sprawowanie opieki po pijanemu może grozić sąd rodzinny, a nawet umieszczenie dzieci w rodzinie zastępczej na stałe.

Kodeks karny

Kodeks karny mówi, że kto naraża osobę, nad którą ciąży obowiązek opieki, na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Odebranie dziecka

Nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie z 2005 roku pozwala na odebranie dziecka rodzicowi nietrzeźwemu albo odurzonemu i umieszczenie tego dziecka w rodzinie zastępczej albo placówce opiekuńczej.

Małe dzieci zabrane przez policję w Elblągu - fot. Express Elblag
Małe dzieci zabrane przez policję w Elblągu – fot. Express Elblag
  • Małe dzieci zabrane przez policję w Elblągu
  • Rodzice pijani w sztok
  • Policjanci interweniowali dziś przy ulicy Skrzydlatej

[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Widzisz coś ważnego?
Wyślij nam zdjęcie, film informację.
Przez formularz na stronie – klikając tutaj
lub na e-mail: kontakt@expresselblag.pl
[TS_VCSC_Icon_Font icon=”ts-awesome-arrow-circle-right” size=”20″ animation=”ts-infinite-css-flash” color=”#ff0000″] Informuj nas całą dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku wysyłając SMS, MMS lub telefonując: +48668054444

Komentarze