Podsumowanie weekendu

Interwencje domowe i wypadek drogowy – weekend w Elblągu. Policjanci w miniony weekend interweniowali około 200 razy. Z interwencji domowych przewieziono do wytrzeźwienia do pogotowia socjalnego 21 osób. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących doszło także do jednego wypadku drogowego.

W sobotę policjanci z Pasłęka zatrzymali do kontroli 56-letniego Marka S. Mężczyzna kierował motorowerem. Badanie alkotestem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie. Podobny wynik, bo 0,84 promila uzyskał 48-letni Jarosław W. zatrzymany do kontroli w niedzielę w Elblągu. Mężczyzna kierował samochodem lexus i nie miał prawa jazdy. Jego auto zostało przekazane innej trzeźwej osobie.

Podczas weekendu miał miejsce poważny wypadek drogowy. Doszło do niego w piątek po godzinie 22.00 w Gronowie Górnym. Tam, 24 letni Damian G. kierując vw golfem otarł się o inny pojazd i uderzył w drzewo znajdujące się po lewej stronie jezdni. W wyniku zdarzenia obrażenia odniósł kierowca golfa oraz jego 4 pasażerów w wieku od 21 do 30 lat.

Wszyscy, zostali przewiezieni karetkami do szpitala. 24-letni kierujący do stycznia 2019 roku ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Od mężczyzny pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Policjanci wyczuwali od niego zapach alkoholu. Teraz może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja w Elblągu podsumowała weekend. Interwencje domowe i wypadek drogowy – weekend w Elblągu.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze