Dramat kobiety - komornik zabrał jej wszystkie pieniądze z 500plus

Dramat kobiety – komornik zabrał jej wszystkie pieniądze z 500plus. Matka szóstki dzieci miała otrzymać z rządowego programu „Rodzina500plus” 3000 złotych. Nie zobaczyła, jednak ani złotówki, uprzedził ją komornik czy miał prawo?

„Dziennik Bałtycki” opisał historię matki sześciorga dzieci spod Pucka. Kobieta miała otrzymać 3 tysiące złotych z programu „Rodzina500plus” Kobieta pewnego dnia poszła na pocztę aby odebrać należne jej się pieniądze, okazało się, że środki pieniężne zaskarbił sobie już komornik.

Na początku prac nad projektem zwracaliśmy rządowi uwagę, że projekt jest wadliwi, bo umożliwia przejęcie pieniędzy z programu przez komorników. Nasza publikacja Komornicy będą odbierać 500 zł na dziecko!

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ostatecznie po przyjęciu projektu zapewniało, że środki z programu będą wolne od egzekucji.

Komornik ze Szczecinka jest innego zdania. Pani D. w październiku ubiegłego roku otrzymała od nas zawiadomienie o egzekucji komorniczej na swoim rachunku bankowym. Już wtedy powinna wystosować do nas pismo o tym, że wpływają tam świadczenia rodzinne – powiedział „Dziennikowi Bałtyckiemu” pracownik kancelarii komorniczej, która zajęła pieniądze.
Ministerstwo twierdzi, że komornik nie miał prawa zająć tych pieniędzy, bowiem środki z programu Rodzina 500+ wpływające na konto rodziców lub opiekunów są oznaczane specjalnym tytułem.

Spór nie jest rozstrzygnięty a dramat kobiety trwa…

Komentarze