fot. Michał Czacharowski www.aerovideo.pl"

2 nowe inwestycje w Elblągu! Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podpisał umowy z wykonawcami dwóch inwestycji.

Pierwsza inwestycja to : rondo

Pierwszą inwestycją będzie przebudowa skrzyżowania ulic Konopnickiej i Niepodległości. Inwestycję będzie wykonywała firma SKANSKA. Firma wybuduje w tym miejscu eliptyczne rondo. Koszt inwestycji: ponad milion złotych. Prezydent Witold Wróblewski poinformował, że ma już zabezpieczone środki na tą inwestycję.

Przebudowę ulicy Marii Konopnickiej w Elblągu od skrzyżowania z ulicą Niepodległości do skrzyżowania z Aleją Józefa Piłsudskiego – etap I zrealizuje natomiast firma Skanska. Koszt wykonania robót to 1 183 024,90 zł brutto, z czego 50% kosztów pochodzić będzie z pozyskanego dofinansowania w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Druga inwestycja to: sztucznie mrożony tor łyżwiarko- wrotkarski z kompleksem boisk i zapleczem. Powstanie on przy ulicy Agrykoli.

Przebudowę toru wrotkarskiego z dostosowaniem do standardów toru łyżwiarskiego wraz z przebudową boiska wewnątrz toru wrotkarsku-lodowego wykona konsorcjum firm, którego liderem jest Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Usługowe i Handlowe „E&S” Sp. z o.o. Kwota zamówienia wynosi 5.140.451,44 zł, z czego 1.500.000,00 zł pochodzić będzie z pozyskanego przez Prezydenta dofinansowania ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przebudowa ma zostać zakończona do 31.08.2016 r.

Przed nami 2 nowe inwestycje w Elblągu! Należą do nich eliptyczne rondo oraz tor łyżwiarko-wrotkarski.

Środa jest terminem formalnego przejęcia obu budów. Umowne terminy realizacji:
Tor – 31.08.2016 r.
rondo – 21.11.2016 r.

Komentarze