To będzie gorący i słoneczny weekend - fot. Express Elblag

To będzie gorący i słoneczny weekend! Za oknem nawet 25 stopni na plusie. Warto zaplanować czas na świeżym powietrzu.

Polecamy odpoczynek nad wodą lub w okolicach Starogardu Gdańskiego. Podczas weekendu na łące w Mokrym Dworze w Gminie Pruszcz Gdański odbywać się będzie niezwykła impreza. Z płatków tulipanów, układane będą niezwykłe dywany. Więcej o tej imprezie możecie przeczytać TUTAJ.

Pogoda podczas weekendu dopisze głównie w północnej Polsce. Na niebie zaświeci słońce, a temperatura powędruje do 25 st. C. Tym razem mieszkańcy południowej Polski będą mieć gorzej, bo będzie tam chłodniej, a lokalnie nawet zagrzmi. Podczas burz na południu kraju powieje do 100 km/h i możliwe są gradobicia. Podobna aura utrzyma się na początku przyszłego tygodnia. U nas dużo lepiej.

W najbliższych dniach pogodą nad Polską kierować będzie wyż, którego centrum znajduje się nad Bałtykiem. Z tego powodu na niebie zagości słońce. Ponadto napływa do nas ciepłe powietrze z południa Europy, zatem temperatura poszybuje w górę.

Słoneczny początek weekendu

W piątek miejscami na wschodzie, południu i w centrum kraju niebo będzie się chmurzyć, niewykluczone, że przelotnie popada. Synoptycy zapowiadają, że może też zagrzmieć. W pozostałych regionach będzie słonecznie. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 18 st. C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie do 22 st. C na zachodzie. Powieje na ogół słabo i umiarkowanie, podczas burz w porywach do 80 km/h.

Ciepła, a nawet gorąca sobota

Sobotą pogoda dopisze niemal w całym kraju. Więcej chmur pojawi się na Podlasiu, Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce. Synoptycy zapowiadają, że w rejonach tych może przelotnie popadać i zagrzmieć. U nas zrobi się jeszcze cieplej. Na Pomorzu Zachodnim ok 23 st. C. a na Żuławach nawet 25 kresek.

Do wtorku ciepło i słonecznie

W niedzielę w naszym regionie aura niemal identyczna jak w sobotę. Słońcem i wysokimi temperaturami cieszyć się będziemy do wtorku. W poniedziałek jeszcze cieplej niż w weekend. Jeżeli popada – to przelotnie. Mogą też pojawić się burze, ale również chwilowe.

Komentarze